Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je říše her

Architektem divu světa za 25 minut

Vydavatelství ADC Blackfire oznámilo lokalizaci karetní novinky 7 divů světa: Architekti. Oproti klasice 7 divů světa z roku 2010 a loňské reedici má jít o snadnějšího sourozence přístupného hráčům od osmi let a ideálního pro rodinné hraní až sedmi hráčů. Tomu odpovídá i uvedená herní doba okolo 25 minut.

Autorem novinky je oblibený herní designér Antonie Bauza, který v roce 2010 stvořil i původní draftovací hru 7 divů světa, ale jeho podpis najdeme i u dalších známých her jako Takenoko, Hanabi, Draftosaurus, Tokaido, Příšerky ze skříně, Malý Princ: Postav mi planetu a mnoha dalších.

Úkolem hráčů bude i tentokrát vybudovat div, který se zapíše do dějin. Každý z divů se nově skládá z jednotlivých částí, které je nutné stavět postupně od základů vzhůru. Oproti staršímu sourozenci je vidět, jak před hráči opravdu nějaká stavba postupně roste. Bez dokončeného divu není možné hru ukončit, což v původní hře nebylo podmínkou vítězství. Každá hotová část divu přináší vítězné body a o ty jde stejně jako v originálu nejvíce.

Jedná se opět o karetní draftovací hru, takže pro stavbu jednotlivých části divů hráči sbírají různé karty surovin (dřevo, kámen, cihly…). Jakmile potřebnou kombinaci surovin nasbírají, zaplatí jimi stavbu. Kromě šedých karet surovin ve hře existují ještě další čtyři druhy karet. Žluté karty mincí umí nahradit libovolnou surovinu, modré karty poskytují vítězné body, zelené poskytují symboly vědy a červené vojenskou sílu. Prostřednictvím symbolů vědy lze získat žetony pokroku, které přináší nějakou výhodu v průběhu hry nebo na jejím konci. Ve hře je možné také bojovat. Sbíráním červených karet vojenské síly hráči budují svou obranu. Na některých červených kartách se nacházejí symboly válečných rohů. Vyložením těchto karet dochází k otáčení žetonů míru, je-li otočen i poslední, dojde k boji. Hráči porovnají svou vojenskou sílu a vítězové obdrží vítězné body.

Karty, které tentokrát nejsou rozděleny do různých epoch, si hráč dobírá buď naslepo ze společného centrálního dobíracího balíčku nebo z dobíracích balíčků po své levé nebo pravé ruce, ve kterých je aktuální nabízená karta viditelná.

Grafickou stránku hry obstaral Etienne Hebinger, který byl i mezi čtveřicí ilustrátorů původní hry 7 divů. Odlehčenost Architektů je patrná i na grafické podobě karet. Ta je opět krásná, barevná a plná detailů, ale oproti originálu mi připadá jednodušší, zábavnější a víc “cool” než původní téměř fotorealistické kresby.

Lokalizovaná hra by měla dorazit na pulty obchodů už letos v říjnu s cenovkou do tisícovky.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: