Zajíc v pytli od Planety her

Tak jsem nakonec také podlehla. Už dlouho odolávám akci od našich sousedů z iHryska, která se jmenuje Mačka vo vreci. Loni se mi ještě podařilo odolat i české variantě od Planety her. Nicméně letos žádné odolávání nebylo nutné. Od začátku roku jsem tuto akci Zajíce v pytli vyhlížela a čekala, až mi hlídací pes oznámí spuštění předobjednávek.

Objednala jsem si domů obě varianty, které se lehce lišily v zadání, jen pár bodů bylo společných. Pojďme se na to podívat.

U typu her jsem zvolila dvě kategorie. První byly hry oddechové, rodinné a tou druhou kategorií byly hry pro zkušenější hráče.

Druhým kritériem v dotazníku bylo v kolika lidech hrajeme hry nejčastěji. Zde jsem zvolila, že chceme hry hratelné dobře ve dvou hráčích a o víkendech možné rozšířit až na čtyři osoby, které ovšem nejsou příliš vyhraní hráči. Neodpustila jsem si poznámku, že v partě nesnášíme vědomostní a párty hry.

Co se týká jazykové přístupnosti, u obou variant zajíce jsem zvolila, že chceme hry výhradně s českými pravidly. Jelikož se většinou v naší skupince dohadujeme o tom, kdo se naučí tu anglickou hru, která už delší dobu leží netknutá v poličce (právě kvůli těm anglickým pravidlům).

Pro tuto akci je vhodné mít nějaký seznam her, které už máte doma. Já se snažím pravidelně udržovat si seznam jak na Zatrolených hrách, tak i na BGG. Board Game Geek cením teď o něco více, protože kromě aktuální sbírky, je možné do seznamu zařadit i hry, které jsem vlastnila a z nějakého důvodu jsem je prodala, což může planeťákům také dost pomoci.

Zároveň jsem tam napsala pár titulů her, které máme rádi, jako např. Settlers zrod impéria, Lumpark (škodící variantu), Kutnou Horu, Kartografy, Stezky tukanů, Architekty západního království, Divukraj a Ztracený ostrov Arnak. Ale hlavně v poslední době milujeme malé, rychlé hry – Pásovec, Guláš, Kostnice a hry od vydavatelství Oink Games.

Nyní se dostáváme do části zadání, ve které se popis lehce lišil. U velkého zajíce jsem poprosila o nějakou příběhovou hru, protože doposud jsme hráli jen Cestou necestou. Ráda bych zažila ze hry nějaký opravdu silný zážitek. A na případné doplnění krabice jsem zmínila, že doma rádi hrajeme čmárací hry.

U středního zajíce bylo zadání volnější. Na téma nám většinou moc nezáleží. Nicméně si hodně potrpíme na grafice hry. Jakmile se nám hra nelíbí, rovnou je odsouzena k záhubě. Často vybíráme hry se zvířátky (Divoká Amazonie, Kaskádie).

No a výsledek? Podívejte se sami. Jsem nadšená. Nevím, jak přesně byly hry rozhozeny mezi velkého a středního zajíce, ale podle tématu jsem to zkusila vyvodit.

Velký zajíc – Cesty osudu, Mortum a Kroniky zločinu. Cesty osudu jsou příběhová kompetitivní hra zasazena do prostředí temného fantasy. Mortum – Středověká detektivka je hra plná hutných příběhů odehrávajících se ve středověkém fantasy. No a nakonec Kronika zločinu – Série Milénium 2400 je samostatně hratelná kooperativní hra, která využívá unikátní technologií Scan & Play, na kterou jsem velmi zvědavá. Zadání splněno a musím říct, že pecka.

Střední zajíc a trefa do černého. (Zde maličko podvádím, protože střední zajíc není můj, ale byl určen pro spolubydlící. Jenomže má smůlu, chtě nechtě, musí hrát se mnou.) Divočina Severní Ameriky a Dorfromantik, na kterého jsem již psala psala preview. Opět krásně splněné zadání.

Na závěr musím říct jednu důležitou věc. Nejedná se o žádnou spolupráci. Kluci z Planety ani neví, že právě tato objednávka byla pro někoho z naší redakce na Říši her.

Všimla jsem si, že se místy objevují kritizující komentáře, že hry pro influecery do videí jsou lepší než ty, které dostávají ostatní kupující. Po našich dvou zajících bych ale s klidným svědomím řekla, že je to jednoznačně vyvráceno.

Osobně jsem se bála, že se mi domů dostane nějaký ležák ze skladu. Upřímně jsem úplně nejvíc měla strach, že dostanu nějakou hru od vydavatelství Queen Games, vůči kterému mám osobní antipatie. Nicméně naše krabice byla nabitá až po okraj těmi nejlepšími tituly, které se absolutně trefily do našich požadavků a přání.

Děkuji Planeťákům za tuto skvělou akci a věřím, že sklidí úspěch i u dalších nadšenců.

PS: ještě stále máte šanci Zajíce zakoupit ZDE

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: