Budování podmořských biotopů

Vydavatelství REXhry nás opět mile překvapilo svým oznámením o vydání nové hry. Tentokrát jde o hru s herním mechanismem tile-placement a zvířecí tematikou z hlubin oceánu. Jde o rodinnou hru Aqua, ve které vytváříte podmořský biotop. Autory hry jsou Dan Halstad a jeho syn Tristan, jehož snem je stát se mořským biologem.

Zdroj: Planeta her

Hra je určena pro jednoho až čtyři hráče. Díky přístupným pravidlům je určena hráčům od osmi let a jedna partie bude trvat okolo čtyřiceti pěti minut.

Stavte k sobě hexové dílky korálů a plňte bodovací podmínky přikládáním dílků mořských živočichů. Vítězné body získáváte za umístěná zvířátka, ale i splněním šesti z celkových dvaceti čtyř cílů. Po sedmnácti kolech hráči obodují své biotopy a vítězem se stane ten biolog, který obdrží co nejvíce bodů.

Každý jeden dílek je složen ze tří barev. V okamžiku, kdy se vám podaří složit hex z jedné barvy, je možné na něj umístit malého vodního živočicha. Mezi malé živočichy patří např. želva, klaun očkatý, mořský koník a krab.

Zdroj: Planeta her

Pokud složíte oblast z více malých zvířátek, získáte nejenom více bodů, ale můžete tato menší zvířátka překrýt nějakým velkým živočichem, jako je např. žralok, velryba, nebo delfín.

Zdroj: The Op Games

Hra vypadá na stole velmi dobře. Navíc je pro mě velké pozitivum i téma, které zprostředkovává. Těším se, až nám REXíci sdělí bližší informace, ohledně vydání této hry v české lokalizaci.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: