Milovníci zvířátek zbystřete

Další týden a jdeme na představení další novinky. A tou bude Smíšený les, v originále Forest Shuffle. Hru nám na český trh přinese vydavatelství BlackFire. Vydání je plánováno na druhý kvartál tohoto roku.

Hlavním mechanismem hry je sbírání různých sad karet. Hráči postupně tvoří vlastní les za pomocí karet stromů.

Zdroj: Lookout Games

Pod karty stromů se zasouvají karty organismů. Pod tímto pojmem si lze představit karty zvířátek, rostlin či hub. Celkem se pod vyložený strom dají ukrýt čtyři organismy. Zajímavým prvkem jsou vertikálně a horizontálně rozdělené karty, kdy si můžete vybrat, jakou stranu necháte viditelnou a kterou skryjete pod kartu stromu. Karty mají buď okamžitý či trvalý bonus, za které na konci hry získáte i vytoužené body.

Zdroj: Lookout Games

Základem každého tahu hráče jsou dvě možnosti. Musíte si vždy vybrat jen jednu z nich. Tím je buď dobrání si dvou karet, nebo vyložení jedné karty z ruky. Za vyložení karty musíte zaplatit cenu uvedenou vlevo nahoře. Jako platidlo se zde používají karty.

A kdy nastává konec hry? Pokud dojde k odhalení třetí zimní karty. Ty se do balíčku přimíchávaly ve fázi přípravy a jejich rozmístění v balíčku je tedy náhodné. Hra je tedy dosti dynamická a ať už si připravujete jakoukoliv strategii a kombinace, nikdy není nakonec jasné, kdo vyhraje. Záleží i kapku na náhodě.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: