Na jaké hry se můžeme těšit od vydavatelství Old Dawg?

Mladé brněnské herní vydavatelství Old Dawg postupuje mílovými kroky v ohlašování nových a nových her, jichž se od nich dočkáme. Na trhu je v tuto chvíli již dostupná první hra Zoo Vadis, jejímž autorem je známý tvůrce Reiner Knizia (Babylonia, Heckmeck, Hra o Trůny: Intriky Západozemí, LAMA, MLEM, Ztracená města). Jedná se o hru pro tři až sedm hráčů plnou vyjednávání a intrik. Není to úplně nový titul, spíše zmodernizovaný a vylepšený dřívější počin Quo Vadis, jen zde hráči vystupují ve zvířecích rolích a ženou se za slávou v titulní zoologické zahradě.

Další hrou, na kterou se můžeme těšit snad již tento měsíc, je Nukleum – komplexní eurohra pro jednoho až čtyři hráče od autorů Simone Luciani (Barrage, Marco Polo) a Dávid Turczi (Anachrony, mistr sólových módů). Hráči budou v asymetrických partiích, trvajících více než hodinu nebo i dvě, budovat svá nukleární impéria v Sasku 19. století.

V červnu je očekávána hned dvojice her. Tou první je párty hra plná dedukce a přetvářky, Nakrmte Krakena, kde hráči budou v tajných rolích bojovat o pozice kapitána, poručíka a kormidelníka, čímž budou ovlivňovat kurz lodi. Hra je určena do skupin pěti až jedenácti hráčů a jejími autory jsou Maikel Cheney, Dr. Hans Joachim Höh a Tobias Immich.

Tou druhou jsou potom Průzkumníci, hra pro jednoho až čtyři hráče na cca půlhodinku od Ryana Courtneyho. Hráči budou vykládáním karet budovat trasy pro pěší turistiku, cyklistiku a kajaky z dostupných kempů, získávat body za dokončené stezky, dále budou plnit též průběžné či celkové cíle.

V září se můžeme těšit na flip-and-write hru Fliptown od Stevena Araminiho. Opět se jedná o hru pro jednoho až čtyři hráče na půlhodinku herního času. Na karetním balíčku založená hra je o prozkoumávání divokého západu.

Zatím poslední ohlášenou hrou je komplexnější a asymetrická fantasy kooperativní hra Weirdwood Manor o kouzelnických učních, kteří spolupracují v boji s monstry. Weirdwood Manor by měl vyjít počátkem příštího roku. Ještě předtím by ale mohla vyjít dosud neohlášená další hra. Je tedy vidět, že Old Dawg pro nás připravují vydatnou porci kvalitních her.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: