God of War přináší další hru na stoly

God of War: The Board Game je nadcházející desková hra, která na platformě GameFound nabízí hráčům možnost vstoupit do světa oblíbené videoherní série God of War. Hra je výsledkem spolupráce mezi návrháři ze společností CMON a Santa Monica Studio, tedy tvůrci originální videohry, což by mohlo zajišťovat věrný přenos atmosféry a příběhu do deskového formátu.

Hlavní postavy, Kratos a jeho syn Atreus, jsou zobrazeny během období zvaného Fimbulwinter, které se odehrává mezi událostmi her God of War (2018) a God of War: Ragnarök. Po smrti Faye, druhé manželky Kratose a matky Atrea, se otec a syn vydávají na cestu napříč nordickými zeměmi s cílem rozptýlit její popel z nejvyššího vrcholu devíti říší. Během této cesty je Kratos nucen čelit nejen vnějším nepřátelům, ale i své vlastní minulosti jako bůh války, jenž se snaží před synem skrýt. Atreus, který ještě nezná pravdu o svém božském původu, se postupně učí o světě a o síle, kterou má ve svých rukou.

Hra klade důraz na kooperativní prvek, kdy hráči musí spolupracovat, aby překonali nástrahy a monstra. God of War: The Board Game zahrnuje unikátní systém boje a levelování založené na vzájemném poutu a spoluprácí mezi Kratosem a Atreem, což odráží klíčový prvek videohry, kde spolupráce a vztah mezi postavami hrají centrální roli. Tedy takto to alespoň vypadá na papíře, jak tomu bude v realitě na stole v pohodlí domova, se dozvíme během příštího roku.

Jako kooperativní dungeon crawler titul hráčům nabízí možnost plnit úkoly a bojovat s ikonickými monstry, která jsou reprezentována prostřednictvím detailně zpracovaných miniatur. Hráči se tak mohou ponořit do bohatě vykresleného světa God of War, jenž je známý svým epickým vyprávěním a vizuálním stylem.

Synergy Track a Menace Track jsou dvě herní mechaniky stojící za zmínku. Podporují dynamiku hry. Synergy Track umožňuje hráčům sbírat body synergie, zatímco Menace Track zvyšuje obtížnost hry přidáním nepřátel a nebezpečí. Tyto mechaniky zajišťují, že každá hra je unikátní a nabízí nové výzvy.

God of War: The Board Game slibuje zábavný a strhující zážitek kombinující strategické myšlení s bohatým narativem. Hra využívá oblíbené prvky z videoher a přetváří je do formátu, který je ideální pro společné hraní u stolu. Tímto projektem se návrháři hry snaží oslovit jak dlouholeté fanoušky série, tak nové hráče hledající kooperativní a narativně bohatý deskový herní zážitek.

Otázkou tedy bude, zda se veškerá tato očekávání naplní, anebo půjde jen o „vytěžení“ úspěšného a známého univerza. No a ještě si dovolím druhou mojí poznámku: cenovka základní edice se pohybuje okolo relativně přívětivých 70 USD a jazykové mutace jsou všemožné jen ne v našem mateřském jazyce. Nicméně je otázkou, zda se evidentní a pravidelná spolupráce CMON a Blackfire projeví vydáním této hry v budoucím roce i v našem mateřském jazyce, což by za mě byla určitě příjemná zpráva.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: