Podzimní vánky hry Listí přijdou již v květnu

Jako listy, co tančí ve větru, tak i hra Listí přináší hráčům možnost pohrát si s přírodními elementy ve světě deskových her. V tomto podzimně laděném dobrodružství, které se na pulty obchodů a sklady eshopů dostane na jaře, se hráči proměňují v duchy větru, mající moc usměrňovat padající listí, aby na zemském plátně lesa vytvořili dílo, jež je součástí věčného koloběhu života.

Jak jsem již zmínil, do místních luhů a hájů by se hra měla dostat během května, tedy již za pár týdnů a to díky společnosti TLAMA Games, která nám tento titul přinese plně v češtině. Hra je určena pro jednoho až čtyři hráče s doporučeným věkem od deseti let a jedna partie zabere okolo třiceti až čtyřiceti pěti minut. Podle těchto ukazatelů se dá říct, že půjde o takovou příjemnou svěží rodinnou hru.

Herní mechanika Listí je zasazena do bohatě vykresleného lesního prostředí, kde každý list padající na zem, není jen prostým listem, ale stává se součástí většího příběhu. Hráči musí strategicky pokládat karty s listy tak, aby vytvořili sítě spojení mezi různými prvky lesa – od hub až po zvířata připravující se na zimní spánek. Toto propojení není jen estetické, ale má klíčový význam pro získávání žaludů, symbolů prosperity a zdraví lesa. Jinými slovy pro zisk vítězných bodů.

Listí vypadá, že by mohlo být hrou, která dokáže překvapit svou strategickou hloubkou. Hráči musí nejen přemýšlet o tom, kde a jak umístit list, ale také předvídat možné tahy svých soupeřů a optimalizovat vlastní možnosti pro maximální zisk žaludů. Balanc mezi krátkodobými cíli a dlouhodobou vizí je klíčový, a přestože může hra na první pohled působit jednoduše, skrývá v sobě určitě bohaté taktické možnosti. Prostě řešení takového klasického euro rébusu optimalizací jednotlivých řešení.

Co určitě stojí za zmínku, že Listí z dostupných obrázků a informací klade důraz na vizuální stránku věci. Hra klade velký důraz na estetiku, ale údajně i na udržitelnost, což již brzy zjistíme, zda byly při výrobě použity ekologické materiály, ale i v designu samotných herních prvků. Osobně jsem zvědav, jak se to celé bude na stole chovat, protože na první dobrou to na mě působí jako vcelku jednoduchá, rodinná, ale přitom příjemně komplexní hra. Pochopitelně, jak se nám Listí dostane na jaře do rukou, tak vám přineseme naši zevrubnou recenzi.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: