Výlet do galaxie Andromeda

Aktuálně se to hemží novými a nadějně vypadajícími deskovými hrami z vesmírného prostředí. Dnes se podíváme na jednu z nich, která nese název: Andromeda’s Edge. Jde o sci-fi titul od společnosti Cardboard Alchemy, který aktuálně zkouší své štěstí v kampani na crowdfundingové platformě Gamefound. Děj hry se odehrává v daleké budoucnosti, kdy se lidstvo rozhodlo opustit Zemi a hledat nový domov v jiných částech galaxie. Hráči se stanou vůdci těchto expedic a budou se muset postavit různým výzvám, na které během cesty za novým domovem narazí. Ještě než se pustím do krátkého popisu hry, musím přiznat, že z dostupných obrázků se mi moc líbí ilustrace. Hra obsahuje pěkné kosmické lodě, planety a postavy, jenž se perfektně hodí k futuristickému prostředí hry.

Samotná hra Andromeda’s Edge je určena pro jednoho až pět hráčů s přibližnou délkou jedné partie sto dvacet minut s doporučeným věkem od čtrnácti let. Hráči musí řídit svou vlastní expedici, skládající se z posádky a několika málo lodí a putovat vesmírem za novým domovem. Každá posádka má své vlastní schopnosti a dovednosti, což umožňuje hráčům přizpůsobit svou strategii svým vlastním preferencím. Loď se pochopitelně používá k cestování mezi planetami a pro různé úkoly, které je potřeba splnit.

Tím se dostáváme k jednomu z nejzajímavějších prvků hry – modulární herní deska, která se skládá z hexagonálních dlaždic a umožňuje hráčům vytvářet různé herní světy. Každá dlaždice obsahuje různé typy planet, surovin a překážek, jež hráči mohou využít ke svému prospěchu. Lze také využít své kosmické lodě k objevování nových oblastí, boji s nepřáteli za pomocí kostek a plnění úkolů. Místa na herní desce se liší v závislosti na planetě, na níž se hráči nacházejí a mohou obsahovat například možnosti těžby surovin, získávání informací o okolních planetách apod. V deskoherním žargonu jde o worker-placement, to znamená, že je důležité přemýšlet nad tím, kam s kterou lodí letět, aby byl optimalizovaný přínos z dané lokace. Dalším důležitým prvkem hry jsou karty událostí ovlivňující průběh hry. Dle dostupných informací hráčům mohou přinést nečekané výhody, ale také dokážou způsobit vážné problémy.

Pokud hledáte novou deskovou hru s hezkými ilustracemi a zábavným herním mechanismem, určitě byste si měli Andromeda’s Edge přidat do vašeho wish-listu nebo jej podpořit v kampani na Gamefoundu, která končí za doslova pár hodin. Vzhledem k vybrané částce přes 1,3 milionů amerických dolarů věřím, že se titulu ujme i některý z českých distributorů, abychom si ji mohli zahrát v našem mateřském jazyce. Každopádně přispěvatele na Gamefoundu by se titulu mohli dočkat až v průběhu příštího roku.

Tags:

2 Replies to “Výlet do galaxie Andromeda”

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: