Dvojková vesmírná řezničina

Na crowdfundingových platformách se v posledních dnech/týdnech představuje jedna nová kosmická desková hra za druhou. Nedávno jsme vás informovali třeba o Andromeda’s Edge, která vybrala okolo 1,5 milionu amerických dolarů. Nutno říct, že to je úctyhodný úspěch. Dnes vám chceme říci něco málo o titulu nesoucí název Koiperium od společnosti Whitewater Castle, která před pár dny spustila svoji kampaň na Kickstarteru.

Hra Kuiperium byla vytvořena týmem nadšenců, kteří se inspirovali svými oblíbenými sci-fi filmy a knihami. Příkladem za všechny může být ilustrátorka Jessica Lindsay, mající zkušenosti s ilustrováním pro deskové hry a knihy. Její práce se vyznačuje především detaily a použitím živých barev. Její ilustrace pro Kuiperium přináší hře svěží a výrazné vizuální prvky dodávající hře charakter a atmosféru sci-fi prostoru. Jessica se inspirovala moderními sci-fi filmy a sériemi jako Star Wars nebo Battlestar Galactica, což se promítá do celkového vzhledu hry. Snahou bylo cílit na maximální detail, tak, aby se hráči snadno pohybovali po herním plánu a umožňoval jim lépe porozumět herním mechanismům. Dle slov autorů byla především snaha o to, aby hra byla vyvážená, vyžadující strategické uvažování, ale zároveň aby byla zábavná a přístupná i pro casual hráče.

Jde o zajímavě vypadající dvojkovku s přibližnou délkou jedné partie okolo čtyřiceti minut s doporučeným věkem od čtrnácti let, v níž se hráči ujmou role šéfů korporací soutěžících o nově objevený a vzácný prvek kuiperium a ovládnutí planet poblíž Kuiperova pásu. Hra se odehrává na herní desce, na které jsou rozmístěny planety, asteroidy a kosmické lodě pohybující se po herním poli. Cílem hry je získat co nejvíce surovin a vybudovat co největší flotilu kosmických lodí. Hráči se o dosažení tohoto cíle snaží za pomocí akvizicí, těžby surovin na planetách a pomocí obchodu. Pochopitelně dojde i na souboje mezi hráči.

Zajímavým prvkem je používání karet, které tvoří místa pro pracovníky. Jakmile hráč umístí kartu na herní desku, získá daný bonus, ale svého pracovníka na kartu poslat nemůže. To může učinit pouze soupeř. Pochopitelně to funguje i obráceně, to znamená, že vaše pracovníky můžete umístit pouze na karty protihráče.

Jak jsem zmiňoval v úvodu této novinky, Kuiperium aktuálně zkouší své štěstí v kampani na Kickstarteru a autoři plánují hru vydat v listopadu letošního roku. Tvůrci už v kampani dosáhli jejich minimálního stanoveného cíle a titul doposud podpořilo více než dvě stovky backerů. To není zatím nic výrazného a je otázkou, zda kampaň dosáhne nějakého zásadního boostu, aby u hráčů vzbudila větší zájem, případně se titul zalíbil některému českému vydavateli natolik, abychom se hry Kuiperium dočkali i v mateřském jazyce.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: