Nepřímé pokračování hry Foxy

Další připravovanou novinkou od Tlama games je hra Ptáčci (v originále Birdie). Je to hra pro dva až čtyři hráče od osmi let na přibližně třicet minut. Také patří mezi paměťové hry jako její předchůdce Foxy. Ve hře Foxy jste si museli pamatovat čísla, ale v Ptáčcích máte za úkol si pamatovat konkrétní ptáčky (červenku, holuba, datla a sovu) a roční období.

Zdroj: Tlama games

Jak se hra hraje?

Hra se hraje celkem na dvě kola. Každé kolo začíná na stole s nabídkou čtyř karet, která se postupně po odebrání karet doplňuje, dokud nenarazíte na kartu STOP. Hráč má možnost vzít si buď jednu kartu z nabídky do ruky, nebo dvě karty a položit je rovnou do svého odhazovacího balíčku. Nicméně karty v odhazovacím balíčku tvoří na konci vaše závěrečné bodovací skóre. Vy si tedy musíte velmi dobře pamatovat, jakého ptáčka, nebo jaké roční období jste do odhazovací hromádky dali. Lépe řečeno, co jste začali sbírat do své sady k závěrečnému bodování.

Zdroj: Tlama games

Na konci prvního kola se dostává na řadu zapisovací destička. Celý svůj odhazovací balíček rozložíte v neměnném pořadí na stůl. Nyní je na vás, co se rozhodnete bodovat. Na zapisovací destičce jsou zobrazená všechna roční období a všechny druhy ptáčků. Můžete se rozhodnout bodovat vaši největší sadu, za kterou získáte vítězné body. Ovšem pozor, nedoporučuje se hned v prvním kole bodovat všechno, co je možné. Je daleko výhodnější nechat si nějaká políčka volná a zaměřit se na ně ve druhém kole, kde může být zisk bodů daleko vyšší. Do zapisovacího archu se také zaznamenávají nějaké body za vaše pasování ve hře a za odlety. Políčko odletu si můžete zaškrtnout za každé jiné bodované políčko v tomto kole.

Zdroj: Tlama games

Tato deska má v sobě navíc čtyři otvory pro umístění gumových ptáčků. Figurku ptáčka můžete získat, pokud v daném kole pozorujete konkrétní druh ptáčka nejvíce. Tyto figurky jsou také na konci celé hry za tři body navíc.

Zdroj: Tlama games

Pokud vám na konci kola zůstaly ještě nějaké karty v ruce, tak si můžete nějakou vybrat, zahrát a využít její speciální akci. Ovšem pozor, to můžete udělat pouze jednou za celou hru. Je tedy na vás, zda v prvním, nebo až ve druhém kole.

Osobně jsem zmiňovaného předchůdce Foxy nehrála a už teď toho velmi lituji. Nechápu, jak mě tato hra mohla minout. Ráda bych tuto ostudu brzy napravila. Už teď se nemohu dočkat na září tohoto roku, až k tomu přidám hru Ptáčci.

Pokud Vás tato hra zaujala a chtěli byste slyšet něco víc, můžete si pustit krátké video představení přímo od Tlamy.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: