Když Velkoměsto nestačí

Hra Velkoměsto (konkrétně její rozšířené vydání) u nás byla vydána v loňském roce. V originále ji možná znáte pod názvem Sprawlopolis, kterou vydává vydavatelství Button Shy. U nás se o českou lokalizaci této skvělé sólové či kooperativní hry postaralo vydavatelství REXhry.

Hra je velmi jednoduchá a hraje se patnáct až dvacet minut. Hráč používá karty ke stavbě svého města. Ty může skládat vedle sebe či přes sebe tak, aby co nejlépe splnily zadání na bodovacích kartách. Může se hrát kooperativně až ve čtyřech hráčích, ale já jsem si ji nejvíce užila v sólo variantě.

Pokud jste měli základ už ohraný, nemusíte zoufat. Rexíci nám přináší na český trh totiž velkou nálož novinek.

Zdroj: Planeta her

Začneme malinkým rozšířením s podtitulem Doprava. Toto rozšíření má pouze čtyři karty. Ty se musí umístit tak, aby navazovaly na dříve postavené silnice.

Velkostatek je samostatně hratelná hra. Princip hry je úplně stejný. Přikládáte karty tak, abyste co nejlépe splnily podmínky bodování. Tentokrát ale neskládáte město, ale budujete výběhy, sady, pole a vinice. Opět se vydává rozšířené vydání této hry, které navíc obsahuje malá rozšíření.

Zdroj: Planeta her

Velkopark je další samostatně hratelná verze této série. V této variantě vytváříte národní park. Karty jsou složeny z ploch lesů, luk, hor a jezer. Opět nás těší rozšířená verze o karty Lochneska a Zajímavosti v parku.

Zdroj: Planeta her

A jak už možná někteří z vás tuší, tak všechny tyto tři varianty (Velkoměsto, Velkostatek a Velkopark) mezi sebou lze kombinovat za pomoci rozšíření Velkovšechno. K tomuto rozšíření potřebujete alespoň dva z výše uvedených titulů.

Zdroj: Planeta her

Ačkoli se hra může zdát jednoduchá, nenechte se zmást! Je opravdu náročné hrát Velko-tituly dobře. Dost často mi hra v sólu dala na frak. Musím říct, že jsem Velkoměsto hrála docela často, a proto se na nové varianty hodně těším. Nejvíce jsem zvědavá, jak rozšíření Velkovšechno spojí všechny hry v jednu.

Pokud i vás tyto hry zaujaly, tak na Planetě her jsou již spuštěny předobjednávky na všechny výše popsané hry.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: