Další nálož „Oinkovek“!

Není tomu tak dlouho, co jsme vám představovali hru TOWN 77, kterou nám na český trh přinesly 4 Kavky. Kavky ovšem nezahálí a opravdu přináší velkou nálož dalších Oinkovek. Co si budeme povídat, nedokážu skrývat své nadšení. Na co se můžeme těšit tentokrát?

Očekáváme hru Whale to look, přeloženo jako Hele, velryba! Jedná se o kousek, který je určen pro dva až pět hráčů a partie, která má vždy jen dvě kola, zabere asi třicet minut. No a o co se tady jedná? To si hned povíme.

Hele, velryba! je kousek nabušený komponenty, tak jak nám Alice z Kavek již předzvěstila ve videu o tvoření insertu, který také můžeme očekávat.

Ve hře se prohánějí velryby a kosatky, které jsou ve velké oblibě turistů. Velryba s kosatkou se na konci každého kola vynoří v zátoce. Velryba tam, kde je nejvíce ryb, a kosatka tam, kde je ryb nejméně.

Hráči se snaží, co nejlépe odhadnout, kde se vynoří a podle toho dostávají body. K odhadování počtů ryb v zátokách slouží průzkumné lodičky.

Platí, že pokud hráč nestojí na lokaci, kde se jeden z kytovců vynořil, nedostává nic. V prvním kole se hraje základní verze, ale naopak ve druhém kole se do hry už přidávají speciální kartičky a další prvky.

Další hrou je Nine tiles extreme, v překladu Extrémní devítka. Hra vyšla v loňském roce a je určena pro dva až čtyři hráče, na partii si vyhraďte přibližně patnáct minut.

Jak můžeme vydedukovat z názvu, bude se skládat mřížka 3×3 buď podle tvarů nebo podle barev.

Každý hráč si vezme svoji sadu destiček a naskládá si je do mřížky. Následně se otočí úkolová kartička, která podle rubové strany určí hráčům podmínku. Podmínkou může být buď skládání podle barev, nebo podle tvarů.

Ten, kdo jako první splní podmínku po přeskládání své mřížky, zakřičí hotovo. Poté se provede kontrola. Pokud to má hráč správně, vezme si kartičku a v okamžiku, kdy někdo získá čtyři kartičky, tak vyhrává celou hru. Ano, je to přesně tak jednoduché, jak se zdá.

Jako velký nadšenec her od Oink Games se na hry těším a to nejen proto, že jsou hry skladné, ale také velmi chytré a skvěle znovuhratelné. Extrémní devítka je již skladem a můžete ji objednat ZDE. Stejně tak si tam můžete PŘEDobjednat Velrybu.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: