Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je říše her

Čeká se maximální nasazení železničních magnátů s Mini Express

Už nějaký ten den nás společnost BoardBros na svém facebookovské stránce lákala na novou hru, kterou si pro nás připravuje v našem mateřském jazyce. Konečně dnes došlo na odtajnění tajuplné hry a můžeme se těšit, že ještě letos pod stromečkem najdeme Mini Express, jejímž autorem je Mark Gerrits. O hru byl projeven poměrně velký zájem, když hru podpořilo v nedávné kickstarterové kampani přes 1800 backerů s vybranou částkou přesahující 75 tisíc amerických dolarů. Pro doplnění základních údajů zmíním, že Mini Express je určen pro 1 až 5 hráčů s doporučeným věkem od 8 let a jedna partie by měla zabrat okolo 30 až 45 minut.

Na stůl se nám dostane velký herní plán složený s hexů vyobrazující mapu Spojených států amerických z 19. století, abychom mohli rozehrát pořádnou 18XX strategickou hru, v níž se zhostíme rolí bohatých železničních průkopníků snažících se být tím nejvlivnějším magnátem.

Zda se dočkáme i druhé strany mapy znázorňující Evropu nebo jakéhokoliv jiného obsahu, který byl součástí kickstarterové kampaně, se určitě brzy dozvíme v nadcházejících týdnech od společnosti BoardBros.

Jistou podobnost této hry lze spatřovat s předchozí hrou Marka Gerritse Mini Rails, v níž si hráči mohou ve svém tahu vybrat jednu ze dvou možných akcí. Tím podobnost de facto končí. Co tedy lze v Mini Express konkrétně provádět? Základem je položení kolejí k rozšíření železnice jedné ze čtyř společností, za účelem propojení dalšího města, což vám přinese vliv v dané společnosti. Druhou akcí je možnost zakoupit akcie některé ze společností, jejichž výběr bude mít výrazný vliv na určení vítěze této honby za nejlepším železničním magnátem.

BoardBros nám tedy do konce roku připravuje hned tři hry: Útulná doupata, na které jsme vám přinesli již preview před pár měsíci, titul Savana a Mini Express. Na oba posledně jmenované tituly si budeme muset ještě v redakci posvítit v podobě zevrubných preveiw.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: