Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je říše her

Vraťte se na Ztracený ostrov Arnak vstříc novým výzvám

Pokud jste vlastníky hry Ztracený ostrov Arnak (Lost Ruins of Arnak) a máte hru dostatečně obehranou a dokážete vyhrát i se zavázanýma očima, pak zbystřete. Svět Arnaku se rozšiřuje a díky tomu vám má hra opět co nabídnout a být znovu výzvou.

První možností je promo balíček, který přináší jednu kartu vybavení (Saxofon) a jednu kartu artefaktu (Věštcovy runy). Každou z nich můžete zařadit do balíčku a přináší exkluzivní efekt v případě získání a zahrání karty.

Druhou je minirozšíření pro sólovou hru ve formátu print & play, jež je tedy zdarma. Stačí si stáhnout pravidla a komponenty. Přináší karty úkolů a fialové akce. Fialové akce – pětice kartiček s fialovým pruhem, které můžete kombinovat s ostatními, jež byly součástí základního balení hry. Fialovými akcemi si můžete ještě více zvýšit obtížnost hry, pokud vám už i nejvyšší nastavení ze základní hry přijde příliš jednoduché. Karty úkolů přináší výzvy pro automatického soupeře pro sólovou hru. Tyto přinesou soupeři extra body, pokud je splní; samozřejmě tomu můžete zabránit tím, že úkoly splníte dříve než “on”.

Třetí je počkat si oficiální rozšíření, jež by mělo do našich obchodů dorazit koncem roku. Prozatím je odtajněn pouze anglický název, jež bude znít Expedition Leaders. Přináší vůdce pro Vaše expedice s jedinečnými schopnostmi a startovním balíčkem, jež nabídne prostor pro nové styly a strategie hry. Nechybí samozřejmě ani nové karty vybavení a artefaktů nebo alternativní stupnice bádání.

Prozatím poslední možností, pokud se pouštíte do sólové varianty hry, je speciální čtyřdílná kampaň Pátrání po profesoru Kutilovi. Tato je opět zdarma, stačí pouze ve vašem prohlížeči otevřít dedikovanou stránku a buď si stáhnout a vytisknout pravidla a komponenty, nebo pouze spustit webovou aplikaci. Ta za vás bude losovat a otáčet karty soupeřových akcí, takže je stačí pouze vyhodnotit. Zároveň vás provede přípravou hry, jež je pro každý ze čtyř scénářů odlišná. V případě postupu na určité stanovené příběhové body vám aplikace ukáže příběhovou kartu, která je novým herním komponentem. Každý scénář navíc přináší dodatečné cíle, jež je nutné splnit, abyste automatického soupeře porazili.

Každý ze čtyř scénářů se dá hrát buď samostatně, nebo si můžete odehrát celou kampaň postupně a v aplikaci si zapisovat skóre. Před startem kampaně si nastavíte úroveň náročnosti hry/soupeře a tím si i stanovíte startovní komponenty pro svou expedici.

Je nutno říct, že tato kampaň je určená pro pokročilé hráče Ztraceného ostrova Arnaku, kteří se orientují ve všech pravidlech, včetně právě sólové varianty hry, a nemají problém takovou partii vyhrát, dosáhnout ztraceného chrámu a s přehledem porazit soupeře. Partie jsou náročné a díky podmínkám a cílům Vám napoprvé asi dají dost zabrat.

Tvůrcům však patří velké poděkování za dedikovanost, s jakou zásobují stoupence Arnaku dalšími výzvami a možnostmi jejich oblíbené hry. Celá kampaň chytře využívá kombinování komponent a různých alternativních nastavení, aniž by bylo třeba nakupovat nebo vytvářet další herní části. Jediné, co budete potřebovat, jsou příběhové značky, pro něž můžete využít jakékoli žetony nebo třeba mince.

Největším přínosem celé kampaně je celkový příběh, který je opravdu dobře promyšlený, propracovaný a napínavý. Díky tomu vás hra nepustí ani odskočit si na toaletu. A pravděpodobně nezůstane u jediné partie za den/večer. Jakého skóre dosáhnete a na kolik pokusů celou kampaň úspěšně odehrajete? Naleznete profesora Kutila?

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: