Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je říše her

Velkotovárníkem v nové karetní hře Arkwright

V druhé polovině osmnáctého století začala průmyslová revoluce. Podnikatelé, mezi které patřil i technik a vynálezce sir Richard Arkwright, se snažili nahradit pomalou manuální práci mechanizovanou výrobou. Sir Arkwright uspěl a dnes je považován za zakladatele textilní velkovýroby a jednu z nejdůležitějších postav průmyslové revoluce v Anglii.

V nové karetní hře Arkwright se jeden až čtyři hráči pokusí jeho úspěch zopakovat. V kůži průmyslových magnátů budou hráči po tři dekády zaměstnávat dělníky, vyrábět a prodávat zboží, získávat kapitál na modernizaci strojů či zlepšení kvality. Stejně jako v dobách průmyslových průkopníků musí i oni počítat s tvrdou konkurencí, nepředvídatelným trhem a nečekanými událostmi.

Autorem hry je Stefan Risthaus (mj. Riga, Santo Domingo), který velkou a úspěšnou deskovku s názvem Arkwright vydal již v roce 2014. Její nová odlehčená verze Arkwright: Karetní hra zkrátí herní dobu originálu (až 240 minut) o více než polovinu. O lokalizaci se postará a na český trh ji ještě letos v létě přinese vydavatelství Tlama games. I přes zeštíhlení zůstává hra náročnou ekonomickou strategií doporučenou velkotovártníkům od 12 let.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: