Dědicové trůnu řeší sváry nespřátelených frakcí

Nedělní čas se nejednou proměnil v lákavé oznámení od kluků z brněnské společnosti REXhry. A nejinak je tomu během dnešního propršeného dne. Na copak se můžeme těšit tentokrát? Do svého portfolia si kluci vybrali velmi interaktivní karetní hru Hidden Leaders, která nedováno absolvovala úspěšně svoji kampaň na Kickstarteru s téměř 13 tisíci backery a vybranou částkou okolo 263 tisíc EUR. Na herní designu pracovala hned trojice autorů: Andreas Müller, Markus Müller a Raphael Stocker a o grafické ilustrace se postaral Satoshi Matsuura. A když už jsme u těch faktografických věcí, tak zmiňme, že hra je určená pro 2 až 6 hráčů, s doporučeným věkem od 10 let a jedna partie by měla zabrat okolo 30 minut.

Vzhledem ke skutečnosti, že je to teprve chvíli, co hra Hidden Leaders úspěšně zvládla svoji kickstarterovou kampaň, dá se očekávat, že na pulty obchodů se v našich luzích a hájích titul dostane až v průběhu příštího roku. Ale to jen má spekulace, třeba se dočkáme ještě pod vánočním stromečkem. Co však REXíci prozradili, je český název, tzn., do vašich wish listů si poznačte Dědicové trůnu.

Jak samotný název napovídá, hráči se ocitnou v nelehké doby po úmrtí císaře na ostrově Oshra. V tomto nelehkém období eskaluje občanská válka mezi císařskou armádou a Horskými kmeny. Do tohoto konfliktu se připletly další dva kmeny: Vodní lidé toužící po všeobecném míru a Nemrtví bažící jen a pouze po válce. Jakým směrem se bude odvíjet budoucnost tohoto ostrova závisí na šestici císařových dětech.

Komu se povede získat trůn je jen na hráčích a schopnostech těchto dědiců. Konkrétně se jim může stát pouze ten, který nejvíce sympatizuje s vítěznou frakcí, resp. má nejvíce hrdinů dané frakce než ostatní spoluhráči. Krom vydatné interakce se hráči mohou těšit na nějaké to blafování, protože některé herní kroky se dějí utajeně.

Za mě osobně Dědicové trůnu vypadají jako zajímavá a svižná karetní hra se zajímavými ilustracemi, kterou nejspíše využijí nároční hráči jako filler, ale to předčasně zabíhám do hodnocení. Jak tomu bude doopravdy vás rádi v budeme informovat v recenzi, jakmile se nám hra dostane do rukou k vyzkoušení.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: