Sherlock Holmes vs. Moriarty

V kůži slavného detektiva

Únikové a detektivní hry se v poslední době těší velké oblibě hráčů, a tak není divu, že vydavatelství Blackfire oznámilo chystané vydání detektivní únikovky Sherlock Holmes vs. Moriarty. Hru vydalo vydavatelství Hachette Heroes v roce 2020 a je určena pro 1 až 6 hráčů od 12 let. Vydáte se v ní po stopách nejen Sherlockova úhlavního nepřítele profesora Moriartyho, ale také jakési tajemné a děsivé sekty. 

Ve hře na vás bude čekat celkem pět navzájem propojených scénářů. V prvních scénářích nazvaných Variace na enigmu 1 a 2 bude vaším úkolem zachránit životy stovek nevinných lidí na světové premiéře díla slavného skladatele, kde má každým okamžikem vybuchnout bomba. Třetí scénář nese název Návrat do Reichenbachu a budete v něm luštit tajemné kódované zprávy určené pro Mycrofta Holmese a Diogenův klub. Ve čtvrtém scénáři, Post Moriartem, se podíváte do sídla samotného profesora Moriartyho a pokud se vám podaří vyhnout se jeho smrtelným nástrahám, možná odhalíte některá z jeho tajemství. A nakonec vás čeká Poslední řešení a záhada ze všech největší: z Britského muzea byl ukraden tajemný papyrus, během spiritistické seance došlo k děsivému zjevení a vás coby Sherlocka Holmese navštívila mladá žena přesvědčená, že v jejím domě straší… 

Pro luštění všech těchto záhad budete mít k dispozici 120 karet, 5 sešitů scénářů a plakát slavného obývacího pokoje na 221 B Baker Street – i na tomto plakátu se budou skrývat vodítka a stopy. Podle oznámení vydavatelství Blackfire bude hra plná textu, takže se můžeme těšit na rozvitý a zajímavý příběh. 

Pustíte se v kůži Sherlocka Holmese do střetu s nebezpečným profesorem Moriartym?

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: