Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je říše her

SEGAježek

Karetní závod modrého ježka Sonica a jeho parťáků

Roku 1991 vydala americká společnost SEGA jednu takovou plošinovku. Jmenovala se Sonic the Hedgehog a hlavním hrdinou byl antropomorfický ježek modré barvy. Jeho úhlavním protivníkem je doktor Ivo Robotnik jinak také Dr. Eggman. Oba dva soupeří o to, kdo jako první získá sedm Chaos Emeraldů. Sonic se tak musí postavit všemožným nástrahám jako jsou ostny, bezedné propasti nebo roboti. Do robotů prohnilý Dr. Eggman uvěznil zvířátka a Sonic je může během svého putování osvobodit. K tomu využívá především svůj nejmocnější útok „Spin Attack“, který spočívá v rolování ježka zabaleného v klubíčku. Pokud se Sonicovi podaří získat všechny Chaos Emeraldy, pak zvítězí. V opačném případě se mu Dr. Ivo vysměje a Sonic prohraje. Toliko k historii a vzniku tohoto fenoménu, který se už dočkal i celovečerního filmu a nespočtu herních adaptací.

Dočkal se i deskové verze hry, jejíž lokalizaci oznámilo ADC Blackfire na své fb stránce, a stojí za ní herní designér pan Max Gerchambeau. Tato závodní hra staví především na kartách a je koncipovaná pro dva až čtyři hráče. Těm by mělo být alespoň sedm let a závodit se bude nějakých dvacet minut. Hlavním lákadlem by určitě mělo být osm figurek. Ty jsou poměrně velké a navíc jsou nabarvené. Na první pohled bude každému jasné, že se jedná o hru pro děti či rodinnou hru. To ale ničemu nevadí, protože i takových je třeba a já bych si ji s dětmi moc rád zahrál. Třeba zavzpomínám na své dětství, kdy jsme hru hráli na konzoli v naprosto otřesné grafice, a sbírali charakteristické penízky. Tyto penízky najdeme i ve hře, včetně všech možných lopingů, pastí a propastí. Jedná se o kompetitivní hru, což je u závodní hry logické. Každý z hráčů obdrží tým dvou figurek a jeho úkolem bude dostat své figurky co nejdříve do cíle. Nástrojem k vítězství budou hráči právě ony zmiňované karty. Těmi může ovládat své, ale i protihráčovy figurky. Hráč se tedy může rozhodnout, zda popotlačí svou figurku blíž k cíli, nebo tu protivníkovu třeba na bodáky.

Hra je žhavou novinkou, o které ještě neví ani internet. Tím spíš je ohromující oznámení vydání za nějaké dva měsíce. Figurky vypadají úžasně a celkově na mě hra působí tak, že nás doma pobaví spoustu večerů. Už se těším až si zazávodíme se Sonicem a jeho parťáky u herního stolu.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: