Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je říše her

Napínavá štychovka Shamans

Od počátku věků chrání šamani duchovní světy před útoky temných stínů toužících uvrhnout vše do chaosu. A přesně tomuto tématu se věnuje kooperativní štychová karetní hra Shamans, která je plná napětí, intrik a posedlých šamanů.

Během měsíčních cyklů (jednotlivých kol) usilují stíny o nadvládu nad duchovními světy. Stíny „posednou” každé kolo jednoho šamana, což může vést ke svržení všeho do temnoty; jenže: který z hráčů stojí na straně dobrých šamanů a kdo zaprodal svoji duši stínu? Role jsou skryté a v každém cyklu se mohou měnit. Podezírání, napětí a nedůvěra musí občas ustoupit risku při vytváření spojenectví proti nepříteli.

Shamans přináší poměrně originální mix štychové karetky a semi-kooperativky se skrytým zrádcem (či zrádci), která do suchého počítání karet vnáší prvky blafování, vyjednávání a napětí. Za tímto neobvyklým designem stojí Cédric Chaboussit, autor úspěšné a originální závodně/deck-buildingové hry Lewis & Clark nebo novinky Glow, kterou chystá pod názvem „Světlonoš” vydavatelství Blackfire. Autorkou osobitých abstraktních snových ilustrací je Maud Chalmel.

Šamany přinese již během příštího měsíce vydavatelství TLAMA Games v české lokalizaci. Hra je určená pro 3 až 5 hráčů s doporučeným věkem od 10 let s přibližnou délkou jedné partie okolo 45 minut.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: