Na louce hráči zažijí opravdové dobrodružství

Nové oznámené rozšíření k oblíbené deskové hře Na louce (v originále Meadow), nazvané Adventure Book, přináší hráčům další dobrodružství v jejich oblíbeném přírodním prostředí. Představte si, jak se vaše kroky táhnou podél horského potoka, kde se lesní zvěř schovává ve stínu stromů a každý list šustí příběhem. Adventure Book otevírá novou kapitolu ve hře Na louce, kde se příroda stává ještě živější a každé vyložení karty může znamenat nové překvapení.

Ale pojďme pěkně popořádku. Před dávnými lety (asi dvěma) vyšla opravdu moc hezky ilustrovaná a poměrně zdařile herně „vybavená“ hra Na louce, kterou do českého jazyka přinesla společnost Blackfire. Konec konců, i my v redakci jsme si ji mohli vyzkoušet a zde jsou naše pocity a dojmy v recenzi. O několik dlouhých měsíců později přišlo na pulty obchodů rozšíření nesoucí podtitul Po proudu a opět jsme se na něj zaměřili v naší recenzi zde. Ve své podstatě došlo k poměrně velkému rozšíření herních možností díky přidání nové plochy, odkud se daly karty brát, hráči dostali nové kartičky a tak vůbec. To celé do sebe zapadalo a tvořilo ucelený koncept. Nicméně, když jsem se dostal ke hře Na louce já, resp., k prvním informacím o této hře, tak jsem si ji v hlavě vystavěl jako procházku po louce, kde pomocí kartiček budeme zachycovat příběh z naší cesty. To se konec konců i ve své podstatě na herních stolech odehrává – zachycování okamžiků při pozorování přírody – skládání vhodných karet na sebe tak, abychom dosáhli co nejlepšího bodového ohodnocení. Nicméně ten samotný prvek příběhu se trochu upozadil, ALE s tímto nově oznámeným rozšířením Adventure book jej třeba dostaneme a bude Na louce již komplexní titul po všech stranách. Tedy alespoň usuzuji s podtitulu rozšíření a dostupných informací.

Rozšíření je vytvořeno tak, aby dokonale zapadlo do stávajícího herního systému. Hráči budou mít možnost prozkoumávat nové karty s přírodními krásami, což přidává další možnosti a zvýšení míry znovuhratelnsoti. Adventure Book však nevypadá, že by byl jen o nových kartách. Přináší také nové herní mechaniky, jenž mohou obohatit zážitek ze hry. Tyto mechaniky mohou zahrnovat nové způsoby interakce s přírodním prostředím nebo nové strategické možnosti pro hráče. Konkrétně mám na mysli dva nové elementy – „herní knihu“ po níž se budou moci hráči pohybovat a samostatné scénáře, kde se každá hra bude měnit a upravovat variabilitu možností podle vyprávěného příběhu. A to je přesně to, co naplní, tedy dle mého soukromého názoru, onu původní ideu, kterou jsem si představoval úplně při prvních informacích o této hře před několika lety. Pokud tomu tak bude, tak to bude naprostá paráda.

Adventure Book slibuje, že přinese do hry Na louce novou úroveň taktiky a krásy a to vše v duchu objevování a uznání přírody, které je pro hru tak charakteristické. Hráči milující Na louce, budou jistě nadšeni možnostmi, které toto rozšíření přinese. No a pochopitelně doufám, že se i tohoto rozšíření (které nebude samostatně hratelné, ale bude vyžadovat základní hru) dočkáme v našem mateřském jazyce a že nám jej společnost Blackfire přinese do místních luhů a hájů. Teď už nezbývá než se jen dočkat.

Zdroj obrázků: BGG

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: