Masters of the Universe vypadá sexy

V Eternii se znovu rozpoutává boj o moc. Nedávné oznámení společnosti CMON přináší zajímavé novinky pro fanoušky velkých deskových her: Masters of the Universe – Clash for Eternia zkouší své štěstí v crowdfundingové kampani na platformě Gamefound. Po pár hodinách spuštění kampaně bylo vybráno od téměř tisíce backerů částka okolo sto šedesáti tisíc amerických dolarů. No a vzhledem k tomu, že tendence vybrání od nadšenců se zvyšuje, tak si pojďme o této hře říci něco více v naší novince​.

Hra Masters of the Universe – Clash for Eternia je akčně laděná desková hra nabízející buď kompetitivní mód jeden proti všem, nebo plně kooperativní režim. Hráči si mohou vybrat, zda budou hrát za hrdinné nebo zlé válečníky, využívat jedinečné schopnosti na bojišti, vylepšovat dovednosti a pomocí síly Grayskullu bojovat o Eternii​​​​.

Co se týče herní mechaniky, jde o strategickou hru, kde hráči střídají aktivity mezi různými postavami, přičemž každá postava má možnost provést až dvě akce za kolo. Akce zahrnují klasický pohyb, interakci s předměty ve hře, útoky na blízko nebo na dálku, a využívání unikátních dovedností postavy. Hra má také solo mód fungující prostřednictvím dvou malých balíčků karet​​.

K jedné partii bude moct usednout jeden až pět hráčů, s doporučeným věkem od čtrnácti let, ale jedna partie by měla zabrat pouhých čtyřicet pět až šedesát minut. Což se tváří být poměrně velkou, za to rychlou hrou. O herní design se postarala dvojice autorů: Leo Almeida, Michael Shinall a o grafické ilustrace se postarali Jose David Lanza Cebrian, Henning Ludvigsen, jehož práci můžete znát z jiných titulů, jako třeba nám dobře známy Blood Rage, Arkham Horor: Card Game apod.

Kromě základní sady hry, která vychází na přibližně sto deseti amerických dolarů, se dá sehnat opravdu velká řada rozšíření. Některá jsou více méně kosmetická, jako třeba obří hrad Grayskull, neoprenová hrací deska a jiné plastové 3D doplňky. Pochopitelně jsou k dispozici i jiná rozšíření přidávající nový obsah. Kupříkladu expanze Castle Grayskull is Under Siege do hry přináší nové vybavení a zlořády, ale především nový herní režim, v němž se hráči mohou domluvit, zda budou chtít hrad Grayskull dobývat, nebo jej bránit. Rozšíření The Evil Hordak Seeks His Revenge základní sadu obohacuje především o zcela novou a zlou frakci Hordaků s řadou nových nepřátel. Zcela nové hrdiny do hry přinese třetí velké rozšíření nesoucí podtitul The Princess of Power Hits Eternia’s Battlefields. Cenově vychází každé z těchto rozšíření přibližně na šedesát amerických dolarů. Což nutno podotknout dle obrázků sice vypadá nádherně a moc rád bych si to vyzkoušel, ale celkově to vypadá na pořádný ranec peněz.

Osobně jsem zvědav, zda by byla šance, aby se Masters of the Universe – Clash for Eternia objevila v místních luzích a hájích v našem mateřském jazyce. Jak je nepsaným pravidlem, možná spíše lépe řečeno zvykem, tak hry od vydavatelství CMON nám hráčům servíruje v češtině jednu hru za druhou česká společnost Blackfire. Tak snad…

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: