Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je říše her

Krví zbrocený Yucatán

Francouzské vydavatelství Matagot stojící za úspěšnými hrami jako Inis či Kemet spustilo na Kickstarteru kampaň na svou novou hru Yucatan, pod níž je podepsán autor Kemetu Guillaume Montiage a ilustrátor Karl Fitzgerald. Příběh vás přenese mezi mayské vůdce na Yucatánském poloostrově, kteří slíbili svému lidu přízeň bohů.

Hra trvající čtyři kola pro dva až čtyři hráči by měla trvat zhruba hodinu. Během ní zažijete mnoho bitev, během nichž odměna čeká na všechny zúčastněné, nicméně pouze vítěz získá zajatce, které smí obětovat bohům a získat si tak jejich ochranu alespoň na zlomek času. Boje jsou vedeny o podrobení prastarých měst, která ukrývají suroviny využitelné ke zvýšení síly, povolání božských hrdinů či vylepšení samotných měst. Pomohou vám náčelníci, kněží a rukojmí. Na konci kola se rozhodnete, koho všeho obětuje bohům, aby váš kněz vystoupal po zikkuratu blíže odemčení božské síly. Nezapomeňte však, že vaše učiněné oběti zároveň sytí hlad i posilují krvelačnost těch, o jejichž přízeň se ucházíte. Každá oběť musí předčit tu předcházející, a přesto vám za ni bohové vždy nabídnou méně a méně. Věčnou otázkou tedy bude, kolik zajatců obětovat již nyní a kolik později.

Téma rovnováhy a vyvažování pocítíte i během samotných bojů, během kterých jednoduše porovnáte množství bojovníků na obou stranách střetu a ten vyhodnotíte. Než se tak stane, smíte zahrát jednu ze svých několika málo karet a své soukmenovce tak posílit, ovšem pak o kartu přijdete.

Hra na Kickstarteru dosáhla požadované částky obratem, nicméně kampaň běží až do 1. února. Pokud vás téma či mechanismus zaujaly, můžete se stále přidat a Yucatan podpořit. Za 70 € dostanete základní verzi hry plus dosažené cíle. Hra bude plná desítek plastových miniatur, kousků kukuřice a jadeitu. Najdete zde obřího mravenečníka, krokodýla, stonožku, hada, supa, pavouka a třípatrový zikkurat.  Stačí připočítat 18 € za poštovné a počkat si do roku 2023, během něhož by měla být hra doručována. Nadšenci, kteří přihodí 50 €, se mohou těšit i na rozšíření pro 5. a 6. hráče, sólo mód, neoprenovou podložku a obaly na karty. To vše samozřejmě za nižší cenu, než při pozdější koupi zvlášť. Je jen na vás, zda a kdy obětujete své úspory, a zda za ně získáte přízeň tvorů z džungle dříve, než váš soupeř brousící nůž nad rozbitým prasátkem.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: