Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je říše her

Již brzy nastane Noc upírů

Albi těsně před Vánoci oznámilo kupu novinek. Mezi nimi i hru Richarda Garfielda, který stojí za legendární karetkou Magic: The Gathering nebo hrami KeyForge či Obludárium. Noc upírů (v originále The Hunger) je karetní hra pro 2-6 hráčů od 12 let s hrací dobou kolem jedné hodiny.

Krajina se setměla a ze zámku se začala plížit tajemná stvoření. Jsou to krvežízniví upíři, kteří se za svitu měsíce vydali lovit nevinné oběti. Upíři musí jednat rychle, aby se stihli se svými úlovky vrátit na zámek dříve, než vysvitne slunce, které by upíry spálilo na prach.

Čím více obětí upíři ulovili, tím je pro ně pohyb náročnější a náročnější. Stanete se tím nejlepším upírem?

Jak již název a úryvek napovídají, věnuje se horrorovému tématu upírů. Ve hře se tedy hráči stanou jedním z těchto upírů a v průběhu jedné noci budou využívat mechaniky deckbuildingu a push-your-luck k lovu lidí, plnění tajných misí a zároveň spotřebovávání žetonů “rychlosti”. Každá nová kořist sice přinese body (a lahodnou krev), ale zároveň bude hráče zpomalovat. I na to je třeba myslet, protože nevrátí-li se včas nazpět do hradu, vycházející slunce jej – jak také jinak – spálí na prach.

Co nás čeká v krabici? Primárně 122 karet lovu a 3 karty růží, 6 desek upírů a 6 startovních balíčků, dále herní plán, stupnice lovu, 55 destiček, 13 dřevěných žetonů a 26 bonusových žetonů.

Čím může hra zaujmout

Ačkoli se jedná o deckbuilding, opravdu zde nechybí herní plán. Upíři totiž budou putovat po mapě, čímž dostává deckbuildingová hra nový rozměr. Jelikož pochází z mysli velikána Richarda Garfielda, určitě se máme na co těšit. My se ostatně již nemůžeme dočkat, až se nám dostane do rukou v první půli roku 2022.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: