Ještě jeden tah a jdu spát

Dám ruku do ohně, že tuto větu nejednou pronesl hráč videoherní klasiky Heroes of Might and Magic bez ohledu na to, o jaký díl šlo. Pointou této památní hlášky však je fakt, že u jednoho tahu nikdy nezůstalo a ejhle najednou byly tři hodiny ráno a k dohrání kampaně bylo ďábelsky daleko, nicméně mě stále zajímalo, co bude dál. O to, který díl ze série je nejlepší se vedou dlouhé diskuse, nicméně asi se všichni shodneme, na tom, že ten povedenější z povedených se dá dozajista považovat třetí, který má za sebou již více jak 23 let své existence.

Jeden z posledních deskoherních trendů je přinášet na stůl videoherní předlohy a nejinak je tomu i u této značky. Polská společnost Archon Studios už nějaký ten měsíc všude možně anoncuje chystající předělávku právě třetího dílu Heroes of Might and Magic na stoly hráčů. K vydání je zatím daleko, nicméně aktuálně je na Kickstarteru poměrně úspěšná kampaň, kdy se autorům povedlo vybrat více jak 2 600 000 EUR od téměř 18 tisíc přispěvatelů. Co však stojí za zmínku je skutečnost, že pokud se najde 750 backerů z České republiky, autoři přislíbili i českou lokalizaci. Že se tomu tak stane, potvrdili již před pár dny, kdy bylo okolo 600 backerů z naších končin. Aktuálně, tedy pár dnů před koncem kampaně je již oněch 750 backeru. Takže pokud se tak opravdu stane, máme se na co dozajista těšit.

Na co se vlastně můžeme těšit? V základní krabici budou k dispozici tři rasy, které bych mohl připodobnit k lidem, pekelníkům a nekromantům a jako bonus v této kickstarterové kampani hráči obdrží i mágy se sněhem zapadlých končin tamního světa. K dispozici se dají za 35 EUR dokoupit rozšíření přinášející elfy nebo trpajzlíky nebo případně i jiná rozšíření obohacující hru o jiný herní režim, ale to už nechci zabíhat do přílišných detailů.

Po stránce hratelnosti na nás čeká klasické prozkoumávání světů, zabírání dolů, boj s neutrálními postavami (pakliže nejste příliš silni, aby před vámi vyděčení utekli), vylepšování města, najímání bytostí a pochopitelně souboje s oponenty. Po shlédnutí několika videí musím přiznat, že pro milovníky univerza Herose of Might and Magic to je prostě nutnost, protože, na co byli zvyklí na počítači, tak přesně to dostanou i v deskoherní podobě, ať už po stránce hratelnosti, ale i po grafickém ztvárnění. Čeho se však trochu bojím, je hra ve třech nebo čtyřech hráčích, kde může docházet k prodlevám způsobeným dlouhým prováděním akcí hráčů. Třeba tomu tak nebude a jen se pletu. Nicméně jako sólová hra nebo hra ve dvou to bude ideál.

Pakliže se rozhodnete hru podpořit na Kickstarteru a zvolíte si (jakmile to bude možné) českou mutaci hry, předpokládá se doručení až na jaře roku 2024. Nevím, jak vy, ale já osobně se už nemohu dočkat, až se ke mně dostane ta hromada krabic, abych se mohl do hry ponořit.  

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: