Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je říše her

Hrdinové v žaláři

Možná už někteří z vás spatřili na pultech svých prodejců obrovskou bednu za horentní sumu. Bedna je krásně ilustrovaná, s převahou modré barvy, a nese název Descent: Legends of the Dark.

Převaha modré barvy byla i na krabici prvního Descentu, který spatřil světlo světa roku 2005. Od té doby jsme mohli okusit další vydání a spousty nových rozšíření. První Descent nám přinesl Kewin Wilson (Arkham Horror, Běsnění Drákuly, Doom), kdežto ten novotou vonící duo Kara Centell-Dunk a Nathan I Hajek (Fallout, Pán prstenů: Putování po Středozemi, Panství hrůzy: Děsivé výpravy). Oba Descenty nám přineslo vydavatelství Fantasy Flight Games. Nebál bych se říct, že se Descent stal kultovní hrou a že si získal na svou stranu spoustu hráčů, včetně mě.

Descent: Legends of the Dark vypadá opravdu epicky. Pominu-li obrovskou a nádhernou bednu, přináší 3D mapové dílky, truhly s poklady, ale i další rekvizitky jako knihovny, stromy a spousty dalších předmětů. Figurky zaznamenaly také určitou změnu. Jsou jaksi dynamičtější a ověnčené ohnivými kruhy a magickými proudy. Navíc mají atraktivnější podstavce s různými terény. Oproti původním plackám jde o velice příjemné zpestření a ti co si rádi vylepšují figurky barvami, budou mít jistě radost z další výzvy.

Samozřejmostí pro tuto novou záležitost je i appka. S tou jsme se mohli setkat i v předešlé verzi, kde byla spíše doplňkem. Nyní ovšem hraje prim a plně zastupuje zlo. Ze hry se tak stává plně kooperativní záležitost. Dle tvůrců by se měla appka vyvíjet spolu s hráči a upravovat během hry schopnosti svých pěšáků. Zní to trochu jako sci-fi, ale pokud se to vývojářům povedlo, pak by se mohlo, v kombinaci s dalšími novinkami z bedny, jednat o opravdu nezaměnitelný herní zážitek.

Vzhledem k množství případného překladu herního materiálu a k prodejní ceně, se nejspíš české lokalizace nedočkáme. To nemění nic na tom, že si hru můžete pořídit v angličtině a vychutnat si tak jistě výjimečný herní zážitek. Dejte vědět, jaké se vám líbí.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: