Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je říše her

Dvanáctistěnný magický orb

Moderních štychovek na českém trhu je jako šafránu, a tak mnohé určitě potěší, že již v únoru tohoto roku dojde k vydání 12 Říší, a to v rámci předplatného Albi exclusive. Jedná se o karetní hru s kostkami, jejíž autorkou je Rita Modl a je pro 2 – 4 hráče, cca na 20 – 40 minut.

Hráči se v každém kole snaží mít nejvyšší hodnotu na své dvanáctistěnné kostce (magickém orbu), čehož dosáhnou ani ne tak štěstím při jejím hodu, ale hlavně správným odhadem protihráčů. Po hození kostkami si totiž každý hráč tajně připraví jednu kartu postavy (pro celou hru každý používá stejnou sadu postav). Poté se karty odhalí a pokud 2 nebo více hráčů zahraje stejnou kartu, tak se jejich efekty ruší. Hráči se tedy musí pokusit správně odhadnout záměry jejich soupeřů tak, aby nedošlo k duplicitě.

Efekty postav umožňují různě ovládat hodnotu kostky nebo měnit podmínky vítězství v daném kole. Toho standartně hráč dosáhne tím, že má nejvyšší hodnotu na své dvanáctistěnce na konci štychu. Body se na konci celého kola (po zahrání všech karet) sečtou a kdo jich má nejvíce, dosáhne jednoho hlavního bodu. K vítězství jsou zapotřebí dva.

Jak už to takštychovek bývá, i v tomto případě se dočkáváme zajímavého twistu v hratelnosti, tentokráte v podobě přítomnosti kostky. Jak se to vyvedlo, se dozvíme už brzy.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: