Další velké rozšíření pro milovníky Panství hrůzy

Rozšíření Path of the Serpent představuje pro univerzum deskové hry Panství hrůzy ‒ druhá edice úplně nový rozměr dobrodružství tím, že hráče zavádí do neprozkoumaných džunglí Amazonie. Jako třetí velké rozšíření pro druhou edici této hry od Fantasy Flight Games vyzývá hráče k prozkoumávání rozpadajících se ruin, odhalování tajemství ztracených civilizací a zastavení hadí kletby, která hrozí uvrhnout svět do chaosu. Ve třech nových scénářích čelí hráči hrůzným hadím tvorům a kamenným monstrozitám ožívajících před jejich očima, a neustálému nebezpečí, že budou navždy ztraceni v džungli.

Toto rozšíření do hry přináší čtyři nové postavy, z nichž každá má unikátní schopnosti, které obohacují herní zážitek. Leo Anderson, vůdce expedice, umožňuje svým spojencům snazší průchod džunglí tím, že při svém pohybu může posunout jednoho ze svých spoluhráčů. Ursula Downs, badatelka, má schopnost posunout se o jedno pole před, nebo po prozkoumání či interakci, což odráží její touhu po objevování neznámého. Daniela Reyes, mechanik, má speciální schopnost, když ona nebo někdo z jejího týmu vyřeší hádanku, což je klíčové pro překonávání nástrah. Norman Withers, astronom z Miskatonic University, může využít své schopnosti čtení hvězd k získání stopy nebo odhození hrůzy, pokud se nachází venku.

Scénáře, které rozšíření přináší, vedou hráče od okázalých zahradních slavností v Arkhamu, které představují nedávné nálezy z jihoamerické expedice, přes pomoc expedici v temnotách džungle, až po starověké kamenné haly, kde hadí kněží usilují o obnovení svého pouta se svým bohem Yigem. Tyto příběhy nejenže rozšiřují svět hry, ale tak nějak zase o něco více přinášejí svět hororového krále H. P. Lovecrafta u hráčů na stole. Za mě osobně jsem za toto téma moc rád, protože panství, měst a ulic Arkhamu bylo dost a teď je na řadě čistá příroda.

Tuto expanzi, kterou po světě už hráči znají, nám v našem mateřském jazyce přinese pod názvem Hadí cesta společnost Blackfire. Ostatně jako všechny předchozí rozšíření a základ hry. Toto rozšíření otevírá přístup k novým příběhům a herním možnostem pro české fanoušky hry. Hadí cesta tak přináší do Panství hrůzy nové prvky a scénáře, které nejen obohacují příběh, ale také poskytují hráčům nové strategie pro vypořádání se s hrozbami, jenž na ně čekají v neznámých hlubinách džungle.

Co se týče data vydání je to zatím s otazníkem, protože Blackfire pomalu dokončují lokalizaci a byť je tato expanze přeložena fanoušky (v aplikaci), nechce nechat nic náhodě, aby bylo na startu vše v pořádku. Přeci jen v případě této hry nejde jen o lokalizaci fyzických komponentů (karet, žetonů atd.), ale i o lokalizaci velkého množství textu, které využívá aplikace, což v případě Panství hrůzy je vlastně takový průvodce hrou, jinými slovy plní roli pána jeskyně. Předpokládám, že bychom se rozšíření mohli dočkat během tří až čtyřech měsíců, ale určitě vás o tom budeme informovat.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: