D.A.G.G.E.R.

Defense Alliance for Global and Galactic Emergency Response

Země je v nebezpečí. Nekalé síly ohrožují svět, jak ho známe, a na jeho záchranu může přispěchat pouze malý tým hrdinů. Když se nepřátelští přisluhovači blíží a nevinní jsou v nebezpečí, musí tito hrdinové spolupracovat, aby zastavili plány padoucha a zachránili svět. Zvládnou to ale včas?

Fantasy Flight Games s hrdostí představuje Marvel D.A.G.G.E.R., zbrusu novou kooperativní deskovou hru obsahující ikonické hrdiny a padouchy z komiksů Marvel! V této hře pro jednoho až pět hráčů se ocitnete v roli jednoho z dvaceti hrdinů a budete cestovat po celém světě, abyste splnili záludné mise, bojovali s krutými nepřáteli a postavili se v závěrečném zúčtování padouchovi. Ovládněte hrdinskou sílu v různých aspektech tak, aby odpovídala vašemu vysněnému hernímu stylu. Poté s ostatními hrdiny připravte strategická komba a čekejte na ideální okamžik pro spuštění své ultimátní týmové schopnosti. Spojte se se svými parťáky a postavte se globálním hrozbám nejnebezpečnějších padouchů z univerza Marvel!

Text distributora

Jak uvádí distributor, jedná se o kooperativní deskovou hru. Podle popisu bude spolupráce s dalšími hrdiny velice důležitá a to včetně spolupráce na spouštění týmových schopností. Jinak řečeno, pokud nebudete spolupracovat a nespojíte své síly, v této hře neuspějete. Pro používání komb existují dva typy žetonů, přičemž jeden z typů má hráč u sebe a druhý typ může použít během souboje s nepřítelem. Tak jako tak oba může použít při zkoušce atributů jako jeden úspěch. Navíc pokud hráč použije jeden z těchto žetonů pro spuštění komba, může posunout ukazatelem na stupnici týmového postupu. Hodnotu této stupnice zvyšují všichni hráči společně a tyto body mohou využít ke spuštění týmové schopnosti.

Co se týče hrdinů, nalezneme jich v balení dvacet. Karty hrdinů jsou oboustranné a nesou nějakým způsobem spřízněné hrdiny. Ti mohou mít vzájemné citové vazby, popřípadě podobný herní styl. I přes to by ale hraní za každého z nich mělo přinést jiný herní zážitek. Pro příklad mohu uvést třeba Daredevila a Elektru, kteří se milují již od vysoké školy. Daredevil se zaměřuje na kontrolu situace a následnou silnou obranu. Dokáže odhalit nepřátele a v úzkých může využít schopnost „Acute Senses“, díky které se může dostat i z té největší šlamastiky. Kdežto Elektra je naopak těžký bijec, který bude udělovat zranění jak na běžícím pásu. Také dokáže ovládat mysl svých nepřátel a přinutit je zničit se navzájem.

A teď je na čase vysvětlit ony mocné týmové schopnosti. Jedna je vždy k dispozici právě pro jednu z karet hrdinů. Například u Spider-Mana je to karta „INTO THE MULTIVERSE“. K použití karty je třeba utratit pět bodů ze společné týmové stupnice. Po zaplacení je karta otočena na aktivní stranu a od té chvíle je „nabitá“. Po použití se opět otočí na pasivní stranu.

Jako hrdinové budete cestovat po celém světě a řešit všemožné problémy a krize. Musíte ale počítat s tím, že váš protivník bude také cestovat po celém světě a tyto krize tvořit. Hráči mohou na nepřítele útočit během celé hry, ale ke skutečnému pokoření dostanou příležitost až během závěrečného zúčtování. Mezi tím by se měli snažit překazit jeho plány a neustále mu házet klacky pod nohy. Hrdinové se také musejí přizpůsobit schopnostem padoucha a jeho přisluhovačům. Například takový Loki může nalákat hrdiny na své iluzorní kopie a tím je oslabit a rozdělit. K padouchovi je třeba vylosovat jeho přisluhovače. Pokud se spojí s mrazivými obry, navrátí se ke kořenům a bude to dosti tematické. Může se ale také spojit třeba s vojáky Hydry. Hrdinové budou muset přes všechny tyto překážky a hordy nepřátel plnit rozličné mise, které jsou u každého padoucha jiné. Jsou celkem tři. Úspěch v misi znamená oslabení padoucha a neúspěch mu jenom prospěje během závěrečného zúčtování, které nastane při dokončení třetí mise. Dokonce se mohou objevit malé vedlejší mise, které mohou hrdinům pomoci na cestě k pokoření padoucha. Padouši budou v krabici celkem čtyři, ale kteří to budou prozatím FFG tají. Alespoň se máme na co těšit.

Na závěr jen doplním, že hru samozřejmě bude lokalizovat ADC Blackfire. Co se týče autorů, herní doby nebo minimálního věku hráčů, to je zatím jedna velká neznámá. FFG hru oznámilo teprve dnes v sedmnáct hodin a proto zatím nedokážeme sloužit. Samozřejmě budeme situaci sledovat a jakmile se objeví něco nového a důležitého, jistě vás o tom budeme informovat. Každopádně art hry vypadá adekvátně, nijak infantilně a jestli budou správně fungovat herní mechanismy, mohla by to být fajn kooperativní zábava pro pohodové hraní se zkušenějšími hráči. Ostatně potřeba spolupráce a komunikace je ten nejsilnější pocit, který ze hry zatím mám. Třeba se s vámi jednou podělím i o pocity z hraní. Kdo ví…

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: