Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je říše her

Cyberpunk Red: Combat Zone uspěl na Kickstarteru

Cokoliv spojené s cyberpunkem je pro mnohé věc neznámá na straně jedné a na straně druhé otázkou životního stylu. Pravdou je, že díky společnosti CD Projekt RED se o tomto futuristickém prostředí plného neonů, technologických a vědeckých vymožeností začalo hovořit snad všude. Mám na mysli videohru Cyberpunk 2077. A nyní neřešme onen škraloup na kráse v podobě hromady chyb ve verzi pro konzole PlayStation 4 a Xbox One, ale dáte mi určitě za pravdu, že se našlo na světě miliony fanoušků, které tento žánr učaroval právě díky této videohře.

A rozvoj cyberpunkové kultury má na svědomí nejenom videoherní průmysl, ale můžeme jej najít téměř všude. Od knižního, filmového zpracování přes po různá anime nebo manga provedení, až po speciální hudební doprovody. Pochopitelně i naše milované deskoherní choutky dostali svoji porci „uspokojení“. Z minulosti mohu zmínit například Cyberpunk 2020, Cyberpunk v3 apod. A před pár dny se na Kickstarteru objevila nová kampaň na titul Cyberpunk Red: Combat Zone, za nimž stojí Monster Fight Club. Aktuálně je vybráno 107 tisíc amerických dolarů a do konce kampaně v době, kdy vyšla toto novinka, zbývá 19 dní.

Hra nás uvrhne do nelehkého dějství po čtvrté globální korporátní válce, kdy jsou města zdevastovaná a lidé zranění. V této době dochází k rekonstrukci Night City a uprostřed ulic, osvětlené blikajícími neony z mrakodrapů, se nachází RED zóna, kde neplatí zákon a policejní složky zde nemají jakýkoliv vliv. Přesně zde bojují kyberneticky vylepšené gangy o nadvládu nad každým metrem této oblasti. A jak tušíte, vaše role bude ovládnout tuto oblast s vámi vybraným týmem.

Autoři avizují, že se chtěli vyvarovat mechanismům, kde by se uplatňovali fáze a kola s dlouhými prodlevami, a proto přichází s jejich vlastním inovativním systémem nazvaným „(RE)action“, který je založen na kombinaci barevných akcí (zelená, žlutá a červená) jednotlivých hrdinů a hozením příslušné vícesměnné kostky. To, jestli vezmete desetistěnnou nebo šestihrannou kostku závisí právě na zvolené barvě akce. Čím více jste zranění, tím více musíte používat pouze červené akce, což v praxi znamená, že můžete házet pouze šestihrannou kostkou dávající menší prostor pro úspěch. Po provedení vaší akce, váš oponent může provést automaticky protiútok či úskok apod, tedy za předpokladu, že mu zbývají nějaké akce. Jsem zvědav, jak to bude vypadat v praxi. Takto na papíře to nevypadá věru zle, ale na druhou stranu to na mě nepůsobí revolučně.

V základním balení na vás čekají dva gangy – každý se šesti figurkami, hromadou karet cílů, charakterů a vybavení. Co určitě stojí za zmínku je oboustranný herní plán, na který lze umístit různé komponenty města pro některý z 8 scénářů, nějaké ty loot karty a hromada žetonů a kostek. To vše dostanete hezky zabalené za 120 amerických dolarů (základní verze, ostatní varianty jsou mnohem dražší) plus poštovné. Jsem osobně zvědav, jestli některý z českých vydavatelů se této hry chopí a přinese nám ji v češtině.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: