Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je říše her

Co by to bylo za neděli, kdyby REXíci nepřišli s nějakou tou novinkou. Pro tentokrát se jedná o hru, z které kouká náběh na pár kilo navíc, nebo pár nových zubních kazů. Nově připravovanou hrou je Honey Moon. Hra pro 2 až 6 hráčů ve věku minimálně 8 let, na zhruba 5 minut. Jedná se o počin německého vydavatelství Nürnberger-Spielkarten-Verlag. To vzalo pod svá křídla ilustrátora Christiana Opperera a designéra Moritze Dresslera, aby vznikla roztomilá malá hříčka na cesty. Pan Dressler má dle jeho portfolia v oblibě zaškrtávačky, a ani Honey Moon není výjimkou. V balení najdete pouze pravidla, aršík s mapkami sladkého měsíce, kostku a tužku.

Obsah kapesního balení.

Vaším úkolem bude v roli astronauta prozkoumávat měsíc, který je celý z medu, sladkostí a zákeřných nakládaných okurek. První hráč hodí kostkou a následně všichni hráči vyhloubí tunel. Ten bude dlouhý podle toho, jaké číslo padlo na kostce. Astronauti mohou kopat vodorovně, nebo svisle. Tunely na sebe musejí napojovat kolmo a mohou je napojit v jakékoliv části již vykopaného tunelu. Po cestě budou sbírat omamující laskominy a obávat se kyselých okurek, které je oberou o nějaký ten vítězný bod.

Znovuhratelnost této hříčky může trochu zvednout druhá strana mapky. Ta má totiž strany „A“ a „B“ a každá je trochu jiná. Navíc můžete hrát různé varianty hry, kdy začnete na okraji měsíce, nebo pokračujete v již vykopaném tunelu. Nicméně hlavní devízou této hry bude její maximální skladnost. Díky ní si ji zahrajete prakticky kdekoliv. Stačit vám bude kousek papírku v podobě mapky, tužka a kostka.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: