Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je říše her

Roll and write ovečky

V neděli oznámili REXíci na svých facebookovských stránkách lokalizaci další z miniher vydavatelství Nürnberger-Spielkarten-Verlag. Další proto, že nedávno jsme vás informovali o lokalizaci hry Honey Moon, kterou také vydali. Jedná se o hru, která má německý název Volle weide, nebo anglický Fency Sheep. V této maličké hře se budete pokoušet oplotit co nejvíce oveček.

Jak se to hraje?

Nejprve bude třeba provést setup. Každý si vezme jeden list z aršíku a hráči se dohodnou, zda budou hrát stranu “A” nebo “B”. Po tomto rozhodnutí už stačí jen zkontrolovat, zda mají všichni hráči navrch tu správnou stranu, a připravit kostku a tužku. Následně každý z hráčů začmárá jednu ovečku, která bude na konci počítána za dvě ovce. Následuje poměrně zajímavý prvek, kdy se mapky s ovečkami zamíchají a rozdají zpět hráčům. Setup je hotový a můžeme přistoupit ke hře samotné. Nejprve se hodí kostkou a danou hodnotu si každý hráč zapíše na svou mapku. Podle toho, které číslo padlo nakreslí plot podle platných pravidel. Například každý plot musí být zcela na herním plánu, ploty se smí otáčet a zrcadlit, nebo že ploty se nesmějí zdvojit ani zkřížit.

Jakmile zaznamenáte číslo na žlutém poli, proběhne průběžné bodování, aby hráči měli představu o dosavadním pořadí. Zaznamenané číslo v červeném poli značí konec hry a nastává závěrečné a definitivní bodování. Hráči získají body za každou oplocenou ovečku a ztratí bod za každý plotem protnutý keř. Pokud je výsledek nerozhodný, vítězem bude hráč, který zaplotil více jetele.

Závěrem

Jedná se o velice minimalistickou roll and write hru na cesty. Autorem a ilustrátorem jsou stejně jako u Honey Moon pánové Moritz Dressler a Christian Opperer. Ti slibují herní dobu zhruba 5 minut, pro 2 – 6 hráčů ve věku minimálně 8 let.

Podmaňte si své stádo oveček!

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: