Milostný dopis: Bridgertonovi

Milostný dopis stokrát jinak.

Už jste to slyšeli? Další verze Milostného dopisu je tu! Opět nám ji lokalizuje vydavatelství Blackfire. A o čem je tato nová verze? Získala licenci seriálu Bridgertonovi, který můžete znát z Netflixu. No nebudu vám lhát. Já ho neznala. Kvůli této recenzi jsem se na pár dílů seriálu také podívala, abych lépe poznala jednotlivé postavy.

Neznáte Milostný dopis?

To je opravdu chyba. Jde o karetní hru, ve které naleznete pouze dvacet dva karet postav, šest přehledových karet (jednu pro každého hráče), třináct žetonů diamantů, a to vše v jednom látkovém pytlíku.

A pokud se vám nelíbí grafika této hry, nemusíte se děsit. Blackfire nám na český trh přinesl totiž více variant. Ať už jde o klasickou variantu, ve které se snažíte doručit svůj milostný dopis princezně jako první. Nebo pro milovníky Marvelu: Rukavice nekonečna, pro maniaky do Star Wars: Jabbův palác. V minulém měsíci se stala přírůstkem do této rodiny hra Moci chtiví mazlíci. A nyní i verze Bridgertonovi.

Jak se to hraje?

Na začátku hry se z dobíracího balíčku náhodně odloží jedna karta rubem vzhůru. My hráli hru ve dvou, tudíž jsme museli odložit celkem tři karty bokem.

Hráči začínají hru s jednou kartou v ruce. Na začátku tahu si hráč dobere další kartu z balíčku. Potom si musí jednu vybrat a zahrát ji. Vyhodnotí její efekt a na řadě je další hráč. Pozor, někdy se to sejde a efekty karet mohou vyřadit i vás. To ovšem není vaším cílem. Vy se snažíte efekty vyřadit všechny protihráče. Pokud však do dobrání balíčku zbyde více hráčů, tak zvítězí ten s nejvyšší hodnotou své karty.

Jak jednoduché, že? A v čem, že je tato hra jiná, než její předchozí verze?

Porovnání se Star Wars

Základní verzi této hry zbožňuji, ale porovnávat Bridgertonovi se základem mi přijde zbytečné. Nové verze by totiž kromě nové grafiky a tématu měly dávat něco víc, nějaké obohacení oproti základní verzi. Nicméně bych ráda udělala porovnání s verzí Star Wars, kterou jsem téže vlastnila.

Jabbův palác se mi strašně líbil a to i když nejsem velký fanda Star Wars. Hlavní změnou bylo, že ve hře byly navíc karty, které upravovaly podmínky vítězství. Karty jsou spojené buď s Povstalci nebo s Palácem. Hru nemusíte nutně vyhrát kartou s nejvyšším číslem, ale např. v případě karty „Záchranná mise“ vyhrává ten, kdo má před sebou vyloženo nejvíce karet Povstalců.

Zleva zástupce karty Povstalců a obyvatele Paláce
Zdroj: TLAMA games

Čím nás obohacuje verze Bridgertonovi? Jednou kartou. Jde o kartu královny, která sama o sobě nemá číselnou hodnotu. Její efekt je ale velká sranda. Hráč totiž začne říkat čísla od nejmenšího a v okamžiku, kde nějaký hráč má v ruce kartu s tímto číslem okamžitě vypadává.

Hodnocení

Nechci být příliš přísná, protože celkově koncept této hry miluju, ale Bridgertonovi? Jako vážně? To nejsou nějaké jiné silné licence? Daleko lepší než je tato? Mrk mrk, co třeba Walking dead? Nebo seriál Přátelé? No dobře, to by bylo až moc osobní přání.

Teď zcela objektivně. Hra funguje skvěle, ale obohacení pouze o jednu kartu? To mi opravdu přišlo málo. Čekala jsem opět nějaké nové podmínky k vítězství, nové efekty postav, prostě něco víc.

Ráda bych ale řekla, že hra je bezpochyby určena hlavně pro milovníky tohoto seriálu. Jde o skvělou variantu a věřím, že fanoušky potěší.

MILOSTNÝ DOPIS: BRIDGERTONOVI získává od Říše her ocenění:

Poděkování

Za poskytnutí hry na recenzi děkujeme společnosti Blackfire.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je Blackfire-1024x418.png.

Hru můžete zakoupit přímo zde.

Tags:

One Reply to “Milostný dopis: Bridgertonovi”

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: