Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je říše her

Accio Talismanósa!

REX hry letos přinesou lokalizovaný Talisman s licencí Harryho Pottera. Legendární desková hra na hrdiny Talisman, jejíž první edice spatřila světlo světa už v roce 1983 a která dodnes úspěšně okupuje deskoherní doupata v aktuálně čtvrté revidované edici, dorazí do Čech s faceliftem Harryho Pottera.

Zdroj: The Op – usaopoly

Stejně jako v původní fantasy variantě Talisman i tentokrát nabídne typický herní plán s několika okruhy, po kterých se budou hráči pohybovat, navštěvovat známá místa kouzelnického světa, řešit úkoly, zlepšovat své schopnosti a získávat různé kouzelné předměty. Jakmile se budou hráči cítit v krajním okruhu hry dostatečně silní, postoupí do vnitřních okruhů plánu a postupně až do samotného středu hry, který představuje Bradavická Velká síň, kde čeká ten, jehož jméno se nesmí vyslovit.

Herní plán
Zdroj: The Op – usaopoly

Herní zápolení je připraveno pro dva až šest hráčů od 11 let, délka hry má být díky upraveným pravidlům o něco kratší než u standardního Talismanu. Podle zahraničních recenzí je i přesto potřeba počítat s 90 a více minutami herní doby.

Hráči budou představovat zástupce Fénixova řádu nebo Smrtijedů, takže půjde o souboj mezi dvěma týmy. Jedni se budou snažit Voldyho zničit, druzí ochránit. V řadách Fénixova řádu je možné hrát za Harryho Pottera, Minervu McGonnagalovou, Hagrida a Brumbála. Smrtijedy zastupují Lucius a Draco Malfloyovi, Bellatrix Lestrangeová a Červíček Peter Pettigrew. Na všechny tyto postavy se můžeme těšit v podobě detailně zpracovaných plastových figurek, mezi nimiž nebude chybět ani Voldemort.

Absence oblíbených hrdinů jako Hermiony, Rona či Nevilla je trochu zvláštní, ale zřejmě na ně hráči narazí alespoň na kartách v průběhu hry. Stejně podivně působí přítomnost Červíčka a Brumbála, kteří se závěrečného střetu s Voldym podle příběhu nemohli účastnit. Ale proč ne, třeba je to jedna z mála možností zahrát si za opačnou stranu nebo vytvořit dnes tolik populární alternativní příběh v jiné realitě.

Zadní strana originální krabice
Zdroj: The Op – usaopoly

Původní vydavatel USAopoly/The Op vlastní licenci pouze na filmovou podobu Harryho Pottera, a tak se ve hře se setkáme se vzhledem postav a prostředí, jak je známe z filmů.

Harry Potter není jedinou licenční mutací Talismanu, pro zajímavost existují také verze Star Wars, Kingdom Hearts nebo třeba Batman.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: