Stavba elektrické sítě na kočičím ostrově

V malebném zálivu Japonska leží ostrov Nekojima, známý svou hravou populací koček a nedávno zahájenou stavbou elektrické sítě. Hráči se zde stávají inženýry, snažící se vybudovat síť elektrických sloupů, známých jako Denchuu, a to ve čtyřech různých oblastech ostrova. Tento úkol však není tak jednoduchý, jak by se mohlo na první pohled zdát, jelikož musíte zabezpečit, aby se žádné zavěšené kabely nedotýkaly země ani sebe navzájem.

Desková hra Nekojima, kterou vytvořili Karen Nguyen a David Carmona a o grafické ilustrace se postaral Gilles Warmoes, je zajímavá hra vyžadující zručnost a obratnosti, určená je pro jednoho až pět hráčů ve věku od sedmi let. Délka jedné partie se pohybuje mezi patnácti a třiceti minutami. A vzhledem k faktu, že společnost Blackfire nedávno oznámila, že se tohoto titulu dočkáme v našem mateřském jazyce, tak si pojďme něco málo říci o co vlastně jde.

Nekojima nabízí různé herní varianty, jako jsou Solo, Expert, Skyscrapers, Urban Jungle nebo Duo, které přinášejí zajímavé výzvy a způsoby hraní, čímž zvyšují obtížnost hry​​. Jinými slovy, bude to možné hrát v jednom hráči, kooperativně, týmově či kompetitivně. Například v kompetitivním režimu hry se hráči snaží nezbořit strukturu, kterou vytvářejí, zatímco v kooperativním režimu je cílem postoupit co nejdále bez zboření konstrukce​​.

Herně půjde o to si vylosovat barevný korálek, který si umístíte do herní desky, značící, jaký typ elektrického vedení budete využívat. Na výběr je jich několik a liší se svojí délkou a výškou stožárů. Posléze si hráči hodí dvěma kostkami a to jim určuje, jaké části ostrova mají propojit tímto vedením, aniž by se stala jakákoliv katastrofa. Zajímavostí je, že tyto vedení se mohou (a de facto je to i nutností) na sebe stavět a tvořit síť elektrického vedení nejenom na úrovní horizontály, ale i vertikály. Pakliže si hráč vylosuje černý korálek, bude muset mimo jiné zavěsit pěkné kočičky na určené elektrické vedení. No vypadá to na hodně srandy vyžadující šikovnou koordinaci.

Nekojima vypadá, že by mohla být dobrou volbou pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří hledají zábavnou a nekonvenční hru, jenž je nejen zábavná, ale také prověří jejich obratnost. Osobně jsem na tuto hru zvědav, až si ji vyzkouším, protože si dokážu představit, že v rodině přesně tento typ hry nemáme.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: