Pronikněte do světa fantastických bytostí

V hlubinách tajemných lesů, kde se světlo prosívá skrze koruny staletých stromů a kde se v každém koutě skrývá neznámé, se odehrává příběh hry Wondrous Creatures. Tato hra hráče zve do světa, kde magie není jen slovem z pohádek, ale reálnou esencí naplňující každý list, každý kamínek. Hráči se stanou ochránci tajuplných bytostí, jenž v těchto lesích žijí. Každá z těchto bytostí má své jedinečné kouzlo, své tajemství, které hráči musí odhalit, aby mohli chránit les před nebezpečími, jež ho ohrožují.

Letos byla světově vydaná zajímavá desková hra Wondrous Creatures nabízející inovativní mechanismus umisťování dělníků spolu s více než stovkou fantastických bytostí. Tato hra, navržená Yeomem C. W a ilustrovaná Sophií Kang, přenáší hráče do kouzelného světa plného nádherných a exotických stvoření. A navíc, na facebookovském profilu REXhry, jsme se mohli dozvědět (a účastníci oslav spojených s narozeninami Planety her), že se této hry dočkáme v našem mateřském jazyce.

Wondrous Creatures je určena pro jednoho až čtyři hráče a herní doba se pohybuje od čtyřiceti do osmdesáti minut, což ji činí ideální volbou pro večerní hraní s přáteli či rodinou. Hra je doporučena pro hráče starší čtrnácti let s mírnou složitostí dle BGG hodnocenou 2.75 z 5, což z ní na první pohled dělá přístupnou hru. Ale vzhledem k tomu, co o hře víme, tak bych se spíše klonil k tomu, že je určená pro hráče, co už mají něco nahráno. Ostatně si osobně myslím, že toto číslo je neustále podhodnocováno, tím jak hráči mají nahrány desítky a desítky nových her.

Hlavním herním mechanismem je umisťování dělníků worker-placement, který poskytuje zajímavý zážitek s hexagonálními puzzle. Hráči rozmisťují své dělníky na hrací plochu, kde interagují s okolními ikonami, aby získali zdroje nebo karty a aktivovali speciální efekty. Hra také zahrnuje proměnlivý terén, na němž se během hry objevují nové speciální efekty, což hráčům umožňuje tvořit vlastní silné kombinace. Když k tomu připočteme, že vlastnosti workerů se v průběhu hraní mohou měnit, máme zaděláno na vcelku komplexní záležitost.

S více než stovkou různých karet bytostí může mít každá hra unikátní průběh. Každá karta bytosti má svou vlastní jedinečnou schopnost, což hráčům poskytuje řadu možností plánování a budování. Krásné ilustrace od Sophie Kang přináší svět Wondrous Creatures k životu a ponoří hráče do magické atmosféry. Tedy alespoň na mě to tak působí z dostupných obrázků.

Jak jsem naznačil, jedinečností hry je také evoluce schopností dělníků. Jak hráči postupují ve hře, odemykají nové schopnosti svých workerů a zesilují svou pracovní sílu. To přidává další vrstvu strategie, protože hráči musí nejen optimalizovat své tahy v současnosti, ale také plánovat dopředu pro vývoj svých dělníků.

Nevím jak vy, ale Wonderous Creatures na mě působí jako další možná povedená hráčská worker-placement zábava na dlouhé večery. Nicméně české verze se asi jen tak nedočkáme, resp., osobně očekávám, že bychom se jí mohli dočkat na podzim, nebo si ji třeba naježíme pod vánoční stromeček. Díky REXíci za další parádní oznámení.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: