Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je říše her

Můj milášek

Včera v neděli 12.9.2021 proběhlo již klasické nedělní ohlášení vydavatelství REXhry na jejich facebookových stránkách. To by nebylo nic tak zajímavého, kdyby neoznámili ohlášení velkolepé novinky na další den. Velká očekávání podtrhlo i to, že oznámení se uskuteční na youtube kanálu Deskofobie, při ranní kávě s Petrem. Petr se na to připravil bravurně a k oznámení přidal i tematické čtení z knihy. Z knihy pana Johna Ronalda Reuela Tolkiena – Návrat krále. Díky tomuto zanícenému přednesu už nebylo pochyb, o jakou novinku se jedná. Tedy o War of the Ring: Second Edition z roku 2012. Pokud by vás zajímal český název, bude to Válka o prsten.

Ve Válce o prsten se ujmete role Stínu, nebo Svobodných národů. Role se zhostí jeden hráč, nebo tým dvou. Jedna strana se snaží zničit prsten a ta druhá ho chce získat pro sebe, nebo vyhrát vojenskou nadvládou. To vše se děje na pozadí Středozemě na konci 3. věku. V této epické bitvě můžete povolávat mocné hrdiny, budovat armády a útočit jimi na soupeře, ovládat společenstvo prstenu a splétat všelijaké plány. Sauron se bude snažit ovládnout strategicky významná místa, najít společenstvo prstenu, nebo ho alespoň zpomalit. Naproti tomu Svobodné národy se budou snažit co nejtvrději odolávat hordám temných nepřátel a snažit o brzké zničení prstenu.

V krabici najdete obrovský herní plán (700×1000), 204 plastových figurek (více než 30 druhů), 16 akčních a 5 bojových kostek, 110 karet událostí a postav a mnoho dalšího. Hru původně vydalo Ares Games pro 2 až 4 hráče, ve věku minimálně 12 let. Zabavit by je měla na 3 hodiny. Válku o prsten zhmotnilo trio Francesco Nepitello, Marco Maggi a Roberto Di Meglio. O ilustrace se postaral pan John Howe.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: