Divoká Serengeti: Specialisté

V 17.05 je tu hroch!

Pokud vás baví hry, ve kterých stavíte nějaký vzorec v rámci mřížky a nechcete minout hru se zvířátky, která trumfla i ta v Divukraji a Útulných doupatech, pak by Divoká Serengeti mohla být to pro vás. Publikovali jsme již recenzi hlavní hry i dvoudílný rozhovor s autorem Divoké Serengeti Gunho Kimem1. část a 2. část. Takže přišel čas doplnit poslední díl do skládačky a mrknout se na rozšíření.

Minirozšíření Specialisté vnáší do hry velkou znovuhratelnost. Již základní hra byla hodna zkoumání ve vícero partiích, ale na svědomí to měly spíše různé módy hraní, než jen obří balík záběrů a karty specialistů. Nyní přichází do hry osm unikátních zvířat (po jednom kuse) a ty díky svým kartám specialistů dokáží opravdu výrazně pozměnit váš přístup k natáčení a zamávat vaší strategií. Též v základní hře hráči obvykle sledovali pouze své karty záběrů v natáčecím plánu a hra je moc nenutila se aktivně zajímat o to, co chystají soupeři. Hráči s takovým přístupem pak byli nejednou překvapeni, když jim soupeř náhle zpřeházel zvířata na mapě, na druhou stranu hra nevedla příliš ke škození a člověk si spíše vychutnával roli pozorovatele a filmaře dění na africké savaně.  

S tímto rozšířením je vše jinak.

Spolu s unikátními zvířaty v něm najdete 6 karet záběrů, které jsou obyčejné, a těžko říci, proč nebyly součástí základní hry, neboť se nejedná o diamantové záběry a ani unikátní zvířata na nich nenajdete. Dále pak 11 karet specialistů, z nichž 8 jsou znalci zvířat. Jako bonus je váček na zvířata, dřevěný strom nahrazující ten kartonový a dřevěné skórovací žetony klubajících se krokodýlů rovněž nahrazující ty kartonové.

Jak tedy fungují unikátní zvířata a s nimi karty znalců těchto zvířat?

Pokud si během přípravy hry některý z hráčů vybere ze tří vylosovaných karet specialistů tu se znalcem zvířete, umístí odpovídající zvíře kamkoliv na mapu. Filmaři disponující těmito znalci mohou své unikátní zvíře posunout jednou za svůj tah o jedno až tři pole jako volnou akci. Ostatní hráči s nimi mohou hýbat též díky žetonu krmení či některé ze základních akcí, ale samozřejmě za to neobdrží žádné body. Tato unikátní zvířata také nejsou z plánu odstraněna kartami velké migrace.

Zvířata z rozšíření se dělí na dva druhy a karty znalců zvířat do tří kategorií. Hroch a pavián nemohou být na poli s jiným zvířetem jako zvířata ze základní hry. Naopak prase bradavičnaté, pštros, gepard, krajta, buvol a hadilov mohou vstoupit na pole s jiným zvířetem.

A jak že se dělí ti znalci zvířat?

Jedni vám poskytují body navíc, pokud se objeví v jakémkoliv vašem natočeném záběru. Druzí zlehčují terénní podmínky. Třetí mohou svým studovaným zvířetem nahradit v záběru zcela jiné zvíře.

Tak prosté to je. Komponenty se pěkně vlezou do insertu v základní krabici. Cena tohoto mini rozšíření kolem pěti stovek se může zdát vyšší vzhledem k obsahu, ale věřte, že vám zdejší zvířata udělají radost a znalci zvířat základní hru obohatí, dokonce svými efekty zvedají interaktivitu mezi hráči. To vše, aniž by hru jakkoliv narušili či prodloužili. Škoda jen, že nepřibyly další karty složitých záběrů.

Rozšíření Specialisté získávají od Říše her ocenění:

Poděkování

Za poskytnutí hry na recenzi děkujeme společnosti REXhry.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je Rexhry.jpg.

Hru můžete zakoupit přímo zde a rozšíření zde.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: