Další rychlovka na cesty

Desková hra Trio, která se brzy objeví v místních luzích a hájích v našem mateřském jazyce díky klukům z brněnského vydavatelství REXhry, přináší svěží vítr do rodiny karetních her. Tato jednoduchá, avšak na první pohled zábavná hra je určena pro tři až šest hráčů ve věku od šesti let a nabízí rychlou zábavu s průměrnou délkou hry mezi patnácti až třiceti minutami. O tom, že se právě tohoto titulu dočkáme během již několika málo týdnů, nás REXíci informovali klasicky na svém facebookovském profilu v rámci nedělních oznámení.

Trio se pyšní sadou třicet šest karet, které jsou číslovány od jedné do dvanácti, přičemž každé číslo je zastoupeno třikrát a má svou jedinečnou barvu pro snadnější identifikaci. Hráči na začátku hry obdrží určitý počet karet, které si tajně seřadí od nejnižší po nejvyšší hodnotu. Cílem hry je buď v režimu SIMPLE shromáždit tři TRIA (tři karty stejného čísla) nebo v režimu SPICY dvě SPOJENÁ TRIA, což jsou karty spojené menšími čísly v rozích. Zajímavostí je, že hra také nabízí TEAM VARIANT pro čtyři až šest hráčů umožňující spolupráci mezi hráči s omezenou komunikací.

Pochopitelně se to může na první pohled zdát jako takové upravené kvarteto, čemuž se netřeba divit. Nicméně jsou tam i pravidlové vychytávky, jako třeba, že hráč mající tři karty s hodnotou sedm automaticky vyhrávají anebo kombinace dvou trojic (při sčítání, ale i odčítání) rovnající se taktéž hodnotě sedm.

Design karet je vizuálně naprosto jednoduchý, ale přitom přístupný i pro osoby s barevnou slepotou díky unikátnímu zpracování a jasně čitelným číslům. Hra je ceněna pro svou rychlost a jednoduchost, což z ní činí ideální volbu pro krátké herní pauzy, nebo jako doplněk na dovolenou díky malým rozměrům balení.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: