Budování Barcelony do dnešní podoby

Jako by se čas vrátil zpět do 19. století, kdy architekt Ildefons Cerda proměňoval Barcelonu v modernistický skvost. A nyní můžeme i my, prostřednictvím nové deskové hry Barcelona, která co nevidět bude k dostání i v místních luzích a hájích v našem mateřském jazyce díky společnosti Albi. Hráči tedy budou moci zažít dobu, kdy se rozhodovalo o tváři dnešní katalánské perly ‒ Barceloně.

Barcelona je desková hra kombinující prvky budování města a eura s moderními twisty nabízející hráčům mnoho smysluplných voleb a strategií k vyzkoušení. Hra je určena pro jednoho až čtyři hráče, jedna partie zabere přibližně šedesát až devadesát minut a je vhodná pro budovatele s doporučeným věkem od čtrnácti let. Autorem hry je Dani Garcia, ilustrace vytvořil Aleksander Zawada a Zuzanna Kołakowska.

Hráči se ujmou role stavitelů stojících za transformací města. Lze se těšit na takové věci, jako je stavění domů, ulic, tramvajových linek a veřejné infrastruktury. Každý hráč se musí rozhodnout, zda půjde cestou tradičního stavitelství, nebo zda se nechá unést vlnou modernismu, který přináší nové možnosti a výzvy. V praxi to může znamenat takové akční možnosti jako: stavba křižovatek, získávání zdrojů zlata a tkaniny, umisťování dlažebních kostek na hrací desku hráče, stavění veřejných budov, získávání dlaždic koncových bodových nebo posun po tramvajové trati. Každá akce vyžaduje od hráčů vynaložení zdrojů z jejich hrací desky​​ apod. Prostě, takové to analytické rozvažování možností typické pro euro hry.

Desková hra Barcelona vypadá, že bude představovat pro hráče jak příjemný vizuální zážitek, tak zajímavou herní zkušenost. Tento titul na první pohled evokuje atmosféru a architekturu Barcelony, přičemž nabízí řadu strategických rozhodnutí a cest k vítězství. Jak tomu bude doopravdy si ještě musíme chvíli počkat, ale jakmile Albi naskladní tuto hru na pulty obchodů a doplní sklady eshopů, moc rádi se na tuto hru podíváme i my v redakci.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: