Absolutně úžasní dráčci

V magickém světě, kde se prolínají legendy o starověkých dracích a mýtických bestiích, se rodí nová desková hra, která slibuje poutavé dobrodružství pro jednoho nebo dva hráče. Dragon Eclipse, nejnovější počin od renomovaného výrobce deskových her Awaken Realms (za tímto studiem stojí řadu opravdu velkých her, jako třeba Tainted Grail, Nemesis, Etherfields, ISS Vanguard a mnoho dalších), vás zve k odhalení tajemství zatmění, které vše změnilo, a k objevení nebezpečného a zrádného světa, který na hráče čeká.

Jde o titul, který dosáhl v aktuálně probíhající kampani, na craftfoundové platformě Gamefound svého cíle během několika minut. Nicméně autoři určitě míří daleko výše, než byla stanovená částka a aktuální počet backerů je v době, kdy vyšla tato novinka přes 10 000 přispěvatelů, kteří přispěli více než 1,7 milionů dolarů. Ještě než se pustíme do drobného popisu, co hráčům Dragon Eclipse přináší, si řekněme jednu drobnost ke kampani, která je však pro našince velmi podstatná. Mezi vlaječkami znázorňující lokalizace lze spatřit i tu naši. Což je vskutku skvělá zpráva.

Pro úplnost zmíním, že standardní edice hry vyjde na únosných 55 USD, speciální edice na 119 USD (přináší navíc miniatury dráčků, prémiové foilové balíčky karet, encyklopedii draků, resp., Mystlingů, akrylové žetony a speciální Big Box) anebo ultimátní sběratelskou edici za 184 USD (terénní 3D miniatury, nové arény, neoprenové PVP mapy atd).

Hra Dragon Eclipse je navržena tak, aby poskytla ultimátní zážitek pro jednoho až dva hráče, kteří mohou prozkoumávat svět a navazovat přátelství s Mystlingy, elementálními bytostmi obývající tuto zemi. Hráči mají možnost plnit osobní úkoly těchto bytostí, trénovat je a objevovat karty, jenž jim umožní sestavit silné balíčky pro své oblíbené Mystlingy. Hra nabízí taktické bojiště s téměř nekonečnými možnostmi a epickou kampaň se dvanácti scénáři, v niž hráči učiní řadu rozhodnutí s přímými následky. Dragon Eclipse je také 100% znovu hratelná a představuje nový koncept hry, který autoři nazývají Collectible Adventure Game (CAG). Hra je určena pro hráče ve věku od čtrnácti let nabízející zážitek v žánru fantasy, průzkumu, dobrodružství a vyprávění příběhu. Doba hry je přibližně šedesát minut (což je u těchto her myšleno na jeden scénář nebo partii podle typu zvoleného herního módu).

V Dragon Eclipse hráči přebírají roli Mystlingů, draků, kteří slouží jako jejich společníci v dobrodružství. Hráči mají za úkol procházet sérií propojených scénářů, během nichž budují nové balíčky karet a ochočují další bytosti, jenž budou pracovat po jejich boku. Hra nabízí tři hlavní herní módy: scénářovou kampaň, roguelike mód a PVP arénu.

V scénářové kampani, jak jsem již zmínil, hráči procházejí sérií knížek, které vyprávějí celistvý příběh. Tento mód nabízí bohatý příběh a různé typy map, které hráči prozkoumají. Na druhou stranu, roguelike mód je inspirován roguelike videohrami, kde je hlavním cílem bojovat na bojišti a postupovat co nejdále to jde, s možností resetování a získání lepších věcí pro další pokusy. V tomto módu je cílem porazit konečného bosse. A jak napovídá herní mód PvP aréna, zde půjde nejspíše o řezničinu dvou hráčů na jedné z deseti přiložených herních map v podobě knihy v kroužkové vazbě anebo na hezčích, vylepšených neoprenových mapách (lze je dokoupit za 18 USD anebo je lze nalézt ve sběratelské edici za 184 USD). Tyto mapy hráčům nabízí pokaždé jiný zážitek díky rozličným enviromentálním podmínkám a unikátním výzvám.

Je k dispozici několik postav a draků, které lze během hry ochočit a vytvořit pro ně balíčky karet. Hra obsahuje sady krabic na karty reprezentující postavy a draky hráčů, a umožňují mít připraveny dva balíčky pro dvě různé postavy nebo draky pro konkrétní scénář. Dragon Eclipse nabízí možnost sbírat akční karty a vytvářet chytré balíčky, což by mělo poskytovat vzrušující pocit z hraní obchodovatelných karetních her (TCG), ale bez možnosti zmeškat jakoukoli kartu, protože všechny jsou k dispozici v krabici. Jak tento mechanismus bude fungovat jsem opravdu zvědav.

Autoři Dragon Eclipse slibují, že hráčům přinesou nový a vzrušující příspěvek do světa deskových her, kombinující prvky fantasy, průzkumu a dobrodružství do jedné poutavé hry, která je určena pro širokou škálu hráčů, od rodin s odrostlejšími dětmi, až po dospělé fanoušky fantasy žánru. Navíc s vidinou toho, že jde o titul, jehož bychom se mohli dočkat i v našem mateřském jazyce, tak nevím jak vy, ale já si Dragon Eclipse dávám na wish-list velmi očekávaných her. A nejen to, ale i zcela vážně uvažuji, nad tím, že tuto hru podpořím. A to jsem se ani nezmínil o velmi roztomilém vizuálním zpracování. Prostě kdo miluje draky, tak toto vypadá na první dobrou jako must-have záležitost.

Zdroj obrázků: Gamefound

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: