Vládce Tokia

A město bude mé!

GRRRRRRRRRRRR!

BOOOOOOOOOOM!

KŘŘŘÁÁÁÁÁÁÁÁP!

UÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!


Asi takto nějak by vypadala hra Vládce Tokia v reálu, kdyby její postavy ožily – řvaní, ničení, exploze a dým. Přiznám se, že jsem se této hře tak trochu vyhýbala. Doma máme přece jenom jasnou holčičí převahu a říkala jsem si, že to asi nebude úplně náš šálek kafe. Ale víte jak – nikdy nesuď hru jenom podle obalu. Více už v mé recenzi.

Hra Vládce Tokia poprvé vyšla již v roce 2011, a od té doby posbírala řadu ocenění, získala spousty rozšíření, a dočkala se i nového hávu. V současnosti tak máme na trhu již druhou edici této kostkově karetní hry, kde došlo zejména ke grafickým změnám a obměně dvou postav:

                – mocného Krakena nahradil na popularitě sílící AstroTučňák

                – KyberKrálíček se transformoval v KyberKotě

A také ke kosmetickým úpravám pravidel či karet. Princip hry však zůstal nezměněn. Dokonce i rozšíření Vládce Tokia – Ještě silnější je kompatibilní s novou i starou edicí. A jen pro úplnost, nyní se prodává již 1.dotisk 2.edice.

Za hrou samotnou stojí celý tým grafiků. Zejména Igor Polouchine (má na svém kontě Vládce Tokia i s rozšířením Ještě silnější; King of New York, což je obdoba hry Vládce Tokia, která v češtině nevyšla; z dalších her – Vzhůru do podzemí, Kvak či Dobble) a Régis Torres (podílel se na spoustě věcí kolem Vládce Tokia/King of New York; z dalších her – Když sním, Via Magica, V pasti).  Ale i Anthony Wolf, Djib, Gabriel Bulik, Jonathan Silvestre, Romain Gaschet. Těm všem obrovské díky, protože ilustrace jsou úžasné, propracované, tematické a často vtipné. Prostě krása pohledět.

A samozřejmě skvělý autor Richard Garfield, který stojí za vším kolem Vládce Tokia/King of New York – rozšíření, promo karty. Také má na svém kontě úspěšné hry jako Magic: The Gathering; Android:Netrunner; RoboRally; Obludárium.

V zahraničí vydalo IELLO a u nás si to pod svá křídla vzalo vydavatelství REXhry, které pro nás hru počeštilo.

A teď se již bez zbytečných okolků mrkneme na obsah:


Pravidla – Bohatě ilustrovaný osmi stránkový „sešítek“. Pravidla nejsou nikterak složitá + tam najdete spousty vysvětlujících obrázků. Což znamená jediné – hru rychle pochopíte a co více, také naučíte další hráče (i ty malé).


Herní deska – Jedna z těch menších, co jsem zatím měla možnost vidět, ale pro hru bohatě dostačuje. Znázorňuje část Tokia, která se zmítá v plamenech. Najdeme na ní dvě místa, kde mohou příšery vstoupit do města – centrum Tokia a tokijský záliv (při hře 2-4 hráčů je aktivní pouze centrum Tokia; při 5-6 hráčích vstupuje do hry i tokijský záliv). Pokud je zmiňováno Tokio, je to bráno jako centrum i záliv v závislosti na počtu hráčů.


Mega kartonové figurky příšer + stojánky – Když obr monstra, tak k tomu i obr figurky. A když si pak ty příšery vyrazí dobýt Tokio, tak to opravdu vypadá jako z filmu Godzilla. Paráda. Navíc jsou oboustranné a udělané z pevného kartonu.


IMG_20220730_130630.jpg

Destičky příšer – Jedním slovem luxusní. Jednak po grafické stránce je rozhodně na co se koukat. Ale hlavně po té funkční. Obsahují totiž 2 počítadla na postranních kolečkách – na životy příšery (srdíčko) a druhé na vítězné body (hvězdička). Což je senzační, jednoduché na obsluhu a hlavně přehledné. A když se vám v zápalu boje podaří destičku shodit na zem, tak ji jenom zvednete – rozhodně nesbíráte všude možně zatoulané žetony a ani nepřemýšlíte, kolik těch životů jste vlastně měli jako u některých jiných her. Takže za nás obrovské plus.


IMG_20220730_130742.jpg

8 kostek – 6 černých se zelenými symboly a 2 zelené s černými symboly = monstrózní kostky pro monstrózní příšery – co se týče barevného ladění i velikostí. A když budete kostkami házet jako my na dřevěném stole, tak ten jejich rachot bude krásně podkreslovat atmosféru běsnících příšer. Na každé kostce najdete těchto 6 symbolů – 1, 2, 3, tlapa, srdce a blesk, tzn. že pomineme-li jejich barevné provedení, tak jsou všechny kostky identické.


Malé zelené kostičky – Ve hře reprezentují energii, kterou příšery během hry mohou získat a pak ji využít k provádění různých akcí.


28 žetonů – 4 druhy: 12x jed // 3x dýmovnice // 12x zmenšení // 1x imitace

IMG_20220730_130239.jpg

Žetony do hry přichází jako efekty vyobrazených karet. A když se zaměříte na detail, zjistíte, že jsou jakoby výřezem karet jim odpovídajících. Bohužel i díky tomu, jsou některé žetony od sebe hůře rozpoznatelné.


66 karet – Přidávají do hry dynamičnost, nepředvídatelnost i taktické možnosti. Hra má i díky nim vynikající znovuhratelnost.

IMG_20220730_131937.jpg

Karty nabízí širokou škálu efektů:

  • od řekněme těch slabších – horní řádek
  • až po ty extra výbušné – spodní řádek

Najdete tam karty zrádné, záškodnické, život zachraňující a také karty, které vám zvrátí celou hru během několika sekund.

Navíc se jedná o velmi povedené, detailní, tematické a leckdy zábavné ilustrace, na kterých si autoři dali opravdu záležet.


IMG_20220730_233046.jpg

Efekty některých karet dokonce můžete kombinovat, čímž vzniká další prostor pro strategii.

Například karta „Otloukánek“ umožňuje změnit výsledek na jedné kostce na”1″. Což se skvěle doplňuje ke kartě „Gurmán“ (za 3 kostky s hodnotou 1 dostanete 2 hvězdičky navíc), ale i „Zmrazení času“ (kdy za 3 kostky s hodnotou 1 můžete odehrát další tah).


IMG_20220730_132101.jpg
Ukázka dalších karet. Některé zvrátí průběh hry. A některé budete chtít raději vidět u své příšery než ve spárech nepřítele.
Kartu „Parazitická chapadla“ si velmi zamilovala naše dcerka a kdyby mohla, tak si ji podepíše, aby jí na ni nikdo nesahal.

Insert celkově je udělaný prakticky – vše má své místo, snadno se bere a hra může být díky tomu nachystaná na stole do minuty. Jediné, co by se dalo vytknout, je větší „prázdný“ prostor pod insertem. Na druhou stranu existuje k této hře tolik zajímavých rozšíření, která se díky tomu mohou pohodlně vlézt do jedné krabice.

Co k tomu potřebujeme, už víme. Teď je na řadě to podstatné. Jak ovládnout hlavní město Japonska?

Teoreticky snadno. K vítězství stačí porazit všechny ostatní příšery ucházející se o post vládce Tokia, anebo vyhrát na vítězné body = hvězdičky. Kdy první příšera, které se podaří nasbírat 20 hvězdiček, získá nadvládu a ostatním nezbývá než její postavení uznat a potupně se z Tokia stáhnout. Třeba do New Yorku, to prý bývá také oblíbenou destinací monster.

Vlevo: Ze všeho nejdřív je potřeba si vybrat svoji příšeru. Doma si už všichni bereme tu svoji oblíbenou, která nám přináší štěstí. Problém občas nastane, když s námi hraje někdo další – hlavně „holčičí“ najdete v krabici jenom jednu.
Vpravo: Základní výbava každé příšery – tedy figurka, stojánek a odpovídající destička. Když na vás přijde řada, tak si pak hodíte i kostkami. A správně, mým oblíbencem je MechaDrak, můůůůůj miláááášek.

IMG_20220730_130920.jpg

Nachystaná hra pro tři hráče. Každá příšera má tedy svoji figurku+stojánek+destičku. Z karet se utvoří dobírací balíček a odhalí se vrchní tři karty, které může příšera posléze může získat vyměnou za kostičky energie. Vpravo od desky jsou nachystané žetony, a dole zásoba kostiček energie. Dvě zelené kostky se dají prozatím stranou a hraje se jenom s těmi černými.
Na začátku hry si všechny příšery na počítadle životů nastaví hodnotu deset a na počítadle hvězdiček nulu.

Ze všeho nejdříve si všichni hráči hodí černými kostkami a komu padne nejvíc „tlap“, tak začíná. Poté se hráči střídají po směru hodinových ručiček. Jakmile jste na tahu, tak provedete několik kroků.

1) Házení kostkami – Všemi šesti černými kostkami (popř. + jednou až dvěma zelenými kostkami pokud vlastníte karty k tomu opravňující). Můžete jimi hodit celkově třikrát, a vždy si můžete některé kostky dle své volby odložit, a házet znovu jen některými. Dokonce pravidla dovolují si k opětovnému hodu vzít i kostky dříve odložené. Což je super, protože druhým hodem se vám mohou otevřít jiné možnosti/kombinace a tím i strategie. Takže pak může být žádoucí přehodit i ty již dané stranou. Ale stále platí, že lze hodit celkově třikrát (využít toho ovšem nemusíte a můžete kdykoliv přestat přehazovat).

Karta „Druhá hlava”, díky které získáte jednu kostku navíc, což je nesmírná výhoda. A nevidíte dvojitě. Ve hře máme dvě zelené kostky a tedy i dvě karty.

2) Vyhodnocení kostek – Je povinností příšery ctít a vyhodnotit všechny kostky.

  • blesk = energie – Za každou kostku s tímto symbolem dostanete malou zelenou kostičku
  • tlapa = útok = počet kostek – Počet zranění, které udělíte. Pokud jste v Tokiu, tak způsobíte zranění všem ostatním, kteří se nenachází na desce. Mimoměstské příšery pak cílí jen na ty v Tokiu.
  • srdce = léčení – Dle počtu kostek si obnovíte životy, popřípadě se tím ruší některé negativní efekty na vás seslané (příšery v Tokiu se nemohou léčit pomocí kostek, pouze za přispění karet).
  • 1, 2, 3 – Pokud vám padnou tři, či více stejných čísel, dostanete za ně hvězdičky dle hodnoty. Padne-li vám 2, 2, 2 = 2 hvězdičky // 3, 3, 3 = 3 hvězdičky. Za každé další stejné číslo máte nárok na další jednu hvězdičku (čísla také můžete využít jako spouštěče efektů vašich karet).

3) Vstup do Tokia

Každá příšera se snaží dostat do Tokia, takže místo na herní desce nezeje nikdy dlouho prázdnotou. Jakmile má příšera možnost vstoupit do Tokia, musí tak v tomto kroku učinit (navíc příšera vstupující do Tokia vždy získá jednu hvězdičku, a pokud příšera začíná svůj tah, a nachází se ve městě, tak jí náleží hvězdičky dvě).

Začínající hráč jde v tento moment do Tokia automaticky. V průběhu hry pak dochází k přebírání moci a „lízání si ran“. Když je totiž vaše příšera v Tokiu, tak to schytává ze všech stran.  Můžete se rozhodnout, že už toho bylo příliš a z Tokia se stáhnout. Ale učinit tak můžete pouze ve chvíli, kdy vám jiný hráč udělí zranění pomocí kostek (pozn. redaktora: myšleno herně, neházejte prosím těmi kostkami po sobě, to by pak byla jiná hra – na policisty a pachatele). Takže nikoliv při ztrátě životů pomocí efektů karet. Vy tedy opustíte Tokio v tahu jiného hráče, během vyhodnocení jeho kostek. Poté následuje krok vstup do Tokia – ten je povinný, takže na vás útočící příšera jde do Tokia místo vás.

4) Nakupování karet

V nabídce naleznete vždy tři karty. V levém horním rohu je uvedena jejich cena – kolik energie (alias zelených kostiček) vás to bude stát. Ve hře jsou dva typy karet dle použití:

  • Stálé – Karty vám zůstávají natrvalo anebo do doby jejich použití.
  • Odlož – Efekt musíte vyhodnotit okamžitě, takže si dobře rozmyslete, jakou kartu si koupíte, aby se vám to nevymstilo

Pokud se vám nelíbí žádná karta, tak stačí „zaplatit“ dvě malé zelené kostičky a celou nabídku obměnit. Což je super věc, protože hra pak nebude váznout na tom, že si nikdo nechce nic koupit. Navíc platí, pokud máte dostatek energie, tak nakupujte/obměňujte dle libosti. A jen okrajově – otevírají se zde i strategické možnosti, protože obměnu nabídky lze využít i k odstranění karet, které by jinak schramstli nenasytní soupeři.

IMG_20220730_131849.jpg
Karty typu „Odlož“ musíte vyhodnotit ihned po jejich získání, takže je fajn si nejdřív pořádně zkontrolovat životy než si koupíte třeba „Národní garda“.
A takovou kartu „Rychlé léčení” můžete využít, i když zrovna nejste na tahu.

5) Konec tahu – Pokud jste vykonali všechny efekty karet, které jste chtěli/mohli/museli, tak váš tah tímto končí, a na řadě je příšera po vaší levici. Hráči se ve svých tazích střídají až do doby, než zůstane stát na nohách pouze jediná příšera, anebo některé z žijících monster dosáhlo na počítadle dvaceti hvězdiček. V každém případě tak příšera ukázala své nezpochybnitelné místo vládce Tokia a vyhrála.

Žádná hra nebude nikdy stejná. Díky nepředvídatelnosti kostkového štěstí/neštěstí, ale i díky množství karet, které se během hry ani všechny nedostanou na stůl (některé z nich dokážou během jedné sekundy učinit z jasného vítězství parádní prohru). Ve hře určitě figuruje velké množství náhody, která je trochu korigována právě tou možností přehodit si kostky, či obměnit karty. Ale také strategie, kterou si zvolíte, má zde svoji velkou roli. Navíc se dynamicky mění dle vývoje situace. Mám už odejít z Tokia, nebo ještě ustojím rány, které mi uštědří další příšera? Jakou cestou se mám teď dát – o co se snažit v kostkách – dobít energii, posbírat životy či vítězné body, anebo kolem sebe sekat drápy, a udělit nějaké to zranění? Koupit karty, anebo raději šetřit s energií? Na druhou stranu toho přemýšlení není tolik, aby se ostatní hráči uhryzali nudou, než na ně přijde řada – hra krásně odsýpá. A navíc hráči spolu v průběhu svých tahů interagují. Jednak tím, že si příšery navzájem uštědřují zranění. Také ale pomocí karet, které buď ovlivní další hráče ve vašem tahu, anebo dokonce efekty některých karet můžete používat, i když zrovna na tahu nejste, a třeba i tím někomu pěkně zavařit.

IMG_20220731_010502.jpg
Vybrala jsem pro vás ukázku karet typu „Záškodník“. Kartou „Psychická sonda” přehazuje kostky soupeřům, muhehe. Kartou „Chmaták” kradete kartu z nabídky soupeřům rovnou pod nosem.
IMG_20220731_010553.jpg
Další příklad karet, které mají efekt i mimo váš tah, na které si musí vaši soupeři dávat pozor.

Opustit Tokio můžete jen v tahu jiného hráče, takže se musíte soustředit na hru. Domlouvání se mezi sebou – hlídání navzájem životů/hvězdiček – kdy vlastně občas navážete krátkodobé spojenectví, aby někdo jiný nevyhrál, a vy tak stále zůstali ve hře o nadvládu nad městem. Což se samozřejmě může také vymstít, víme své.

Dle oficiálních informací je hra Vládce Tokia vhodná pro 2-6 hráčů od 8 let a k ovládnutí města vám bude stačit 30 minut. Z našich zkušeností to zvládl (a bavilo ho to) i šestiletý ne moc zkušený hráč. Co se týče časového rozpětí, tak záleží na počtu hráčů, jelikož při dvou hráčích bylo někdy i za dvacet minut hotovo a při pěti hráčích se nám první hra natáhla až na čtyřicet minut (na druhou stranu i s vysvětlením pravidel, a čtením karet pro toho nejmenšího).

Herně:

2 hráči – Máme za sebou několik her, ale není to taková zábava jako při větším počtu hráčů. Většinou se totiž vyhraje na body, protože příšera začínající v Tokiu. Má dvě hvězdičky k dobru při každém svém tahu, a navíc ji ničí pouze jedna další příšera, takže nemá takovou motivaci opouštět metropoli. Ani tolik karet se nedostane do hry. Na druhou stranu máte při dvou hráčích na stole rychlou kostkovou řachandu s větším podílem náhody.

Pouze okrajově, kdyby měl někdo zájem – domácí úprava pravidel pro dva hráče. Něco jsme převzali ze Zatrolených her.

3, 4 hráči – Hra začíná neskutečným tempem nabírat na obrátkách. Je daleko dynamičtější. Hráči se na herní desce střídají, do oběhu se dostane více karet – více akce, zvratů i zlomyslností. A řekla bych, i herně trochu jednodušší než při pěti až šesti hráčích, takže doporučuji začít s menším počtem, a až hru dostanete pod kůži, tak rozhodně vyzkoušet i ve vícero lidech.

5, 6 hráčů – Na herní desce jsou využívána obě místa – centrum i záliv. Tedy až do doby, než některým příšerám spadnou životy na nulu, a z boje o Tokio jsou vyřazeny. Jakmile totiž klesne počet příšer na čtyři, tak se záliv zavírá, a kdyby se tam v tu chvíli nějaká příšera nalézala, musí jej okamžitě opustit. Hráli jsme pouze v pěti lidech. Ze začátku se hra vždy pomaleji rozjížděla, než všichni odehráli své první tahy – příšery se dostaly do města/nakoupily se první karty – ale pak se tempo zrychlovalo, až mi bylo líto, že nám jeden vypadl, a tím uzavřel záliv.

Rozšíření

Vzhledem k době jakou je hra již na trhu, se dočkala nemalé řady rozšíření, promo karet i nových postav, za které můžete hrát. Bohužel ne všechna seženete v našich končinách. Každopádně řada z nich je u nás k dostání. Takže se z vás může stát třeba KingKong, Anubis, Cthulhu nebo Cybertooth. Samozřejmě nesmím zapomenout na naši českou téměř ikonickou příšeru – Goléma, která dle vyobrazení právě likviduje Prahu. Pokud jste milovníci chlupatých černobílých medvídků, tak byste se mohli mrknout po rozšíření Vládce Tokia – Ještě silnější, kde jedno takové zvířátko najdete a spolu s ním i speciální karty evoluce, díky kterým pak může vaše příšera dočasně nebo trvale zmutovat

Poslední zúčtování

Vládce Tokia je zábavná, rodinná, jednoduchá a rychlá kostkově karetní hra, která je dynamická – plná nečekaných zvratů, náhod, ale i podlostí a občas i zklamání či smutku. A to když se vám zrovna nedaří ani třetím pokusem hodit dvě srdíčka, a vy díky tomu prohrajete. Na druhou stranu i to ke hře patří a nutno podotknout, že i když se někomu občas nedařilo, jeho chuť do další hry mu to většinou nesebralo. Protože hra Vládce Tokia je opravdu návyková. Navíc co se stalo ve hře první, je v té druhé rychle zapomenuto, a ve třetí se přepisuje historie. Tím chci říct, že hra Vládce Tokia se nám líbila, a i díky krátké herní době opravdu u jedné hry nikdy nezůstalo. Když k tomu přidáte velký podíl náhody ve hře, tak se příšery na pozici vládce Tokia střídaly. Takže pro partu dětí v rámci kompetitivních her super záležitost. Plus jsme mohli hrát naplno i s devítiletou dcerkou a přesto nás často dokázala porazit. Ještě bych ráda dodala, že ne všechny hry byly epické a dramatické, některé byly obyčejné, jiné o obrovské náhodě a další zase více strategické – pokaždé trochu jiné. A i v tom spočívá kouzlo Vládce Tokia.

Hra Vládce Tokia mě velice mile překvapila a jsem ráda, že ji máme doma. Teď mě pouze mrzí, že jsem kolem ní tak dlouho chodila obloukem. Dcerka si ji totiž oblíbila velice rychle (zřejmě i díky jejímu kostkovému štěstí) a KyberKotě už k ní prostě patří.  A můj manžel nehráč? Toho jsem dlouho přemlouvat nemusela – konečně nějaká víc „klučičí“ . Užívá si každou hru. Občas jde nemilosrdně po vítězství. A i když mu někdy kostky nepřejí, tak to nevzdává a snaží se to dohánět alespoň strategií. Protože ano, hra hodně záleží na štěstí, ať už v kostkách nebo v tom jaké karty vám právě přijdou na stůl, ale také menší měrou i na strategii, kterou zvolíte a také o tom, jak si ohlídáte své soupeře. Na úplný konec jsem si schovala několik fotek. Těch vtipných a zajímavých momentů bylo hodně. Vybrala jsem několik z nich. Takže příjemnou zábavu a tématicky – Alea iacta est.

Herní střípky

IMG_20220731_015858.jpg

Manžel se už už radoval z vítězství, protože jakmile by přišel na řadu, dostal by dvě hvězdičky jenom za pobyt v srdci města, a tím by dovršil zisk dvaceti hvězdiček. Navíc měl ještě hromadu životů. Už se vlastně viděl, jak dostává „klíč“ od města. Jenomže dcera – KyberKotě obměnila nabídku karet a objevila se tam karta „Příkaz k evakuaci“ (všechny ostatní příšery ztrácí pět hvězdiček) . Na řadě byl můj MechaDrak – díky hodu jsem měla dostatek energie na její koupení. „Opovaž se to koupit, já chci vyhrát. Tááák ti už příště nekoupím zmrzlinu“ na mě manžel ve vší legraci spustil. Ale ani vydírání nepomohlo, navíc si zmrzlinu můžu koupit sama, tohle může zkoušet leda tak na dceru. Která mimochodem tuhle konkrétní hru vyhrála, protože nás nakonec udolala na životech.

IMG_20220731_140607.jpg

Zjišťuju, že děti mají nesmírné štěstí. Hrál s námi i můj šestiletý synovec (manžel mu četl karty a ze začátku radil, ale po pár tazích se začal chytat sám). Tohle mělo být mé epické vítězství, kdy se mi ani nevím jak, podařilo naházet hodně „tlap“, a navíc jsem měla energii na kartu „Ropná rafinérie” (všechny ostatní příšery ztratí tři životy) – dala jsem tři příšery jednou ranou – wau! Ale, jak mi synovec ukazuje – „Má potomka”. Což znamená, že když mu životy spadnou na „nulu“, tak zahodí všechny své karty, přetočí hvězdičky na nulu a počet životů se mu zvedne na deset. Takže jako v klasickém filmu, kdy hlavní hrdina po vyčerpávajícím souboji, kdy téměř sám umře nervy drásajícím způsobem, tak se mu podaří tu obludu udolat. Všichni si oddechnout, potřesou rukama, dají romantický polibek. A pak na ně zpoza prvního rohu vykoukne mládě té obludy, které je vlastně o celé dva milimetry menší než jeho maminka. V tomto případě mělo mládě velké štěstí a v následujícím tahu mě poslalo k zemi – pěti tlapami.

IMG_20220731_020336.jpg

Nejvíc nejtragičtější herní konec. Byla jsem v Tokiu s hromadou životů a moje nejdražší dcera na mě hodila jedovatou slinu – žeton jedu. Té příšeře, která jej má i na konci svého tahu, odebere životy (dle počtu žetonů). Zbavit se ho můžete za pomocí srdíček, ale já byla v Tokiu, kde jsem nemohla. A vidina dvou hvězdiček mě natolik oslepila, že jsem tam zůstala. Po mě následoval Roboop, tedy manžel, který si dal obrovsky moc záležet na tom, aby nehodil tlapu a já tak nemohla opustit Tokio (zrádce). Na řadě opět KyberKotě alias dcerka, která se mě se lstivým úsměvem zeptala: „Maminko, kolik máš ještě životů?“ Opravdu mi zatrnulo, protože dcera má až neuvěřitelné štěstí na kostky. Což se potvrdilo – sundala mi dolů čtyři životy najednou – 4/6 kostek tlapa. Zůstal mi jeden jediný bídný život a k tomu mi navrch přidala další žeton jedu. Z Tokia jsem se okamžitě vypařila jako pára nad hrncem a následoval můj tah. Tonoucí se stébla chytá, respektive kostek – to dáš, to dáš – opakovala jsem si v hlavě. Musela jsem hodit alespoň dvě srdíčka. Řeknete si, pohodička při šesti kostkách a třech hodech. Výsledek vidíte na obrázku. Odehrála jsem komplet svůj tah (bohužel ani nabídka karet mě nezachránila), a pak než jsem předala svůj tah dál, tak do mě pronikl jed, a já usnula nadobro. Ani polibek spanilého prince mě již nedokázal probudit.

IMG_20220730_125735.jpg

A nakonec pro pobavení, cituji slova své drahé polovičky (pravda jsme spolu již čtrnáct let, tak to zanechává následky). „Jééé to je naše maminka po ránu, když si ještě nedala kafe“. Budiž mi útěchou, že kdykoliv hrál „za mě“, tak to vždycky projel na celé čáře, protože mu nepadaly kostky.

Hra Vládce Tokia získává od Říše her ocenění:

Poděkování

Za poskytnutí hry na recenzi děkujeme společnosti REXhry.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je Rexhry.jpg.

Hru můžete zakoupit přímo zde.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: