
Říše her
Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je Říše her
Říše her
Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je Říše her
Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je Říše her
Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je Říše her
Kooperace, budování, nepřímý konflikt mezi hráči – to není váš šálek čaje. Vám nejde o vítězné body, ale o zašlapání soupeřů do země, kterou pro jistotu ještě posypete solí jako Scipio na hlavu poražené Kartago. Právě vy zbystřete, spatříte-li ocenění Rubačka udělované kvalitním agresivním hrám s vysokou mírou konfliktu mezi hráči – tahle flákota masa bude něco pro vás!
Krásně kulatý rok 2020 přinesl spoustu originálních her, mezi kterými byl i malebný deckbuilding s názvem Fort. Jeho české lokalizace se ujalo vydavatelství Fox in the Box a díky všem bohům, se rozhodli ponechat hře anglický název. Deckbuildingů máme na trhu spousty, tak čím je právě tento jiný? Především to bude následování akcí protihráčů, což hráči umožní profitovat i mimo svůj tah, a také to může být konflikt mezi hráči v podobě kradení karet. Karty představují vaše kamarády, a pokud si s nimi nebudete hrát, budou se poflakovat na dvorku, a protihráč je může zlanařit na svou stranu. Jak Fort funguje? Stojí za pořízení? Na to, a mnohem víc, se podíváme v následujícím textu.
Za hrou Bulánci: Speciální jednotky stojí zejména firma SleepTeam a vydavatelství ADC Blacfire. Ale neobešlo by se to také bez nesmírné podpory fanoušků, troufnu si říct již kultovní hry Bulánci, kteří ji i po tolika letech od vypuštění do světa stále „paří“, a hlavně se připojili k velice úspěšné kampani na Startovači, kde tato hra byla původně zamýšlena jen jako odměna pro podporovatele. Slovo dalo slovo a již zítra, tedy 22.7.2022 bude k dostání i v českých obchodech. Jedná se o velice rychlou karetní hru s herní dobou 5-15minut pro 2-4 hráče, kteří již oslavili sedmé narozeniny.
Spolu se svoji devítiletou dcerou (+ občas se k nám přidal i manžel) jsme se vydaly do úžasné země zvané Onirie, kde jsme zažily bezpočet dobrodružství. A já bych vám toho chtěla tolik vyprávět, ale nemohu a vlastně ani nechci. Protože tím bych vás připravila o jedinečné zážitky, momenty překvapení, údiv i úžas…a bohužel se to týká i fotek, které by vám mohly ledasco vyzradit předem a tím i trochu ošidit o tu zábavu s objevováním. A o to především v této opravdu čarovné hře jde.
Hra Dědicové trůnu (v originále Hidden leaders) úspěšně prošla kampaní na Kickstarteru, kde ji podpořilo více než 12 tisíc backerů. Za hrou stojí trio autorů Andreas Müller, Markus Müller a Raphael Stocker. O velmi zajímavý vizuál se postaral Satoshi Matsuura. Na český trh hru dostalo vydavatelství REXhry a hra je určena 2 – 6 dědicům od deseti let.
„V červnu 1972 bylo ve washingtonské budově Watergate zatčeno pět mužů. To, co vypadalo jako třetiřadý pokus o vloupání do sídla Demokratického národního výboru, přinutilo novináře z listu Washington Post, Boba Woodwarda a Carla Bernsteina, zahájit pečlivé pátrání. V následujících dvou letech zjistili, že oněch pět mužů bylo řízeno přímo z Bílého domu za účelem špehování politických oponentů. Následkem toho prezident Nixon v roce 1974 odstoupil z úřadu, aby se vyhnul impeachmentu.“
Kdesi v hlubokém vesmíru…Daleko od obydlených známých galaxií…Daleko od domova. Temným prostorem vesmíru letí mezigalaktický koráb jednoho mocného impéria. Úkolem posádky je pátrat po neobydlených planetách ve vzdálených galaxiích, jež by šlo kolonizovat a odlehčit tak již přelidněnému impériu. Přelidněnému? Spíše přebytostněnému.
Blíží se léto. Čas slunečných horkých dní, doba dovolených. Celá země se vyprázdní, jak lidi zmizí do přímořských destinací. Jejich fotoaparáty se budou plnit kýčovitými fotkami památek, západů slunce s mořskou hladinou, jídlem, pohledy z okýnek letících aeroplánů, či dokonce selfie s medúzami, žraloky a sumýši. Najdou se však romantické duše, které odolají vábení rozpálených pláží a dají přednost poznávání krajiny domácí. Zabalí si batoh, obují pohorky a takto vyzbrojeni vykročí vstříc pěšímu dobrodružství.
Znáte to? Už, když se ráno probudíte, víte, že celý den bude na hovno. Cestou do koupelny šlápnete do kočičího blití, uklouznete a narazíte si koleno. Mobil vám upadne do záchodu, a když ho lovíte z mísy, roztrhnou se vám na zadku jediné čisté kalhoty. Shit happens je sbírka podobných a ještě mnohem horších sraček, do kterých můžete (nebo – doufám – ani nemůžete) padnout, a na vás čeká jediný úkol: všechno si to pořádně představit a pokusit se odhadnout, co je (nej)horší!
Uíííííííííí….
Pronikavý zvuk alarmu ochromil návštěvníky a brány muzea se spěšně zavírají. V hale ochranka zadržela šestnáct podezřelých. Racek, lišák, želva i chobotnice se tváří jako neviňátka, ale to by exponátu T-Rexe nesměl chybět kus nohy! Kdo to udělal?! Ředitel muzea neotálí a vytáčí číslo detektivní party, jejíž důvtip tuhle šlamastiku vyřeší. Cítíte to? V kapse vám právě zavibroval mobil…
„Král je mrtev. Království je rozděleno. Tři frakce – Angličané, Skotové a Velšané – bojují o nadvládu, ovšem jejich síly jsou příliš vyrovnané na to, aby některá z nich uchvátila moc sama pro sebe. Země se zmítá v chaosu, k invazi se chystají cizí vojska a Británie zoufale potřebuje panovníka. Ale kdo by se měl chopit žezla?