Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je Říše her

Goblíci jedlíci

Vítejte u prvního z našich unboxingů. Vzhledem k faktu, že se náš deskoherní web pomalu začíná rozvíjet, omluvte formu rozbalování jednotlivých titulů. Chápu, že dnešní doba je zvyklá na propracovaná videa, ve kterých si můžete vše zevrubně prohlédnout. Bohužel nyní nedisponujeme dostatečně kvalitní technikou na to, abychom vám dokázali přiblížit tento zážitek. I přesto věříme, že přijmete alespoň tuto fotografickou unboxingovou alternativu za vděk.

Pojďme tedy bez dlouhého protahování na naše vůbec první redakční rozbalení, po kterém bude pochopitelně následovat i zevrubná recenze v níž vám popíšeme, jak se Goblíci jedlíci hrají a jaké z nich máme pocity a dojmy. Touto cestou bychom moc rádi poděkovali společnosti MindOk za poskytnutí titulu na recenzi.

Vzhledem k faktu, že hra je určená pro děti od čtyř let a velmi připomíná notoricky známé piškvorky, nikoho asi nepřekvapí, že krabice neobsahuje příliš komponentů.

Ba naopak uvnitř balení naleznete pouze čtyři plastové tyčinky, z kterých můžete utvořit mřížku, tak aby vznikla hrací plocha o rozloze 3×3 políčka. Velikost jednoho políčka je tak rovna cca 7 x 7 cm. Můžete si tedy hru rozložit i na opravdu malém prostoru.

Co je ovšem nutno podotknout, že krom výše popsané mřížky, budete potřebovat na hraní ještě prostor na šest figurek pro každého hráče. Což vám taktéž nezabere moc místa. Jak vidíte, jednotlivé figurky jsou umístěny v pěkném insertu. Mírným problémem se může stát jejich vyjmutí, protože insert je vytvořen z měkkého plastu, takže lze očekávat brzké poškození odkládacího insertu.

Samotné figurky jsou už z pevného materiálu, takže vydrží i nejedno spadnutí ze stolu bez úhony. Jak jsem zmiňoval každý hráč má šest figurek (goblíků) – dva velké, dva střední a dva malé. Díky principu hry fungují jako matrjošky, můžete je poskládat do dvou komínků. Z obrázků je patrné, že na výběr je z modrých a oranžových goblíků. Nutno pochválit jejich velmi elegantní a líbivý design, jenž se určitě dětskému publiku bude líbit.

Pochopitelně součástí balení jsou i česká a slovenská pravidla. Nutno podotknout, že jde jen o velmi krátký manuál, jenž zvládnete pročíst do jedné minuty a poté vám už nezbývá než se pustit do hraní.

Věřím, že se vám náš první unboxing líbil. Možná by se slušelo říci, že šlo spíše o popsání jednotlivých herních komponentů doprovázané o ilustrativní fotografie. Jak jsem se zmiňoval, určitě se můžete v nadcházejících dnech těšit na samotnou recenzi Goblíci jedlíci od společnosti MindOk, kterou pro vás už usilovně připravujeme.

Za poskytnutí hry na recenzi děkujeme společnosti MindOk.

Hru je možné koupit zde.

Tags:

One Reply to “Goblíci jedlíci”

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: