Tři na tři

Příšerka tady, příšerka tam, všude kam se podívám…

Pokud máte malé děti, tak určitě víte, že ať je léto nebo zima, deskovky jsou vždycky prima. Alespoň u nás doma to tak máme a když našeho pětiletého synka zastihne chuť na hraní, je třeba ji využít. K tomu nám aktuálně hodně pomohla hra pro nejmenší, kterou nám poskytla společnost Pygmalino a my tak měli celou řadu možností ji s ním pořádně vyzkoušet.

Hra, o které je řeč, nese název Tři na tři a je plná rozdováděných příšerek. Určena je pro děti s doporučeným věkem od 5 let, zabaví najednou 2 – 4 nejen malé hráče a to na dobu přibližně 20 minut. Jde o malou a lehce přenosnou krabičku, která ukrývá 81 karet s příšerkami, 9 startovních karet, 18 bodovacích žetonů, pravidla v českém a slovenském jazyce a jako bonus v ní najdete ještě pexeso s 13 páry příšerek, které vás provádí hlavní hrou.

Obsah balení hry.

Příprava je rychlá a jednoduchá. Do čtverce 3 x 3 se rozloží 9 startovních karet otočených černobílou příšerkou nahoru. Na 4 rohové karty se náhodně vyloží podobná karta, jen s barevnou příšerkou. Každý hráč dostane 6 karet do ruky a poblíž se nachystají bodovací žetonky.

Pak už je vše pouze v rukou jednotlivých účastníků. Vykládáním karet z ruky (vždy stejné příšerky na sebe) je třeba vytvořit vodorovnou, svislou nebo diagonální řadu, ve které budou buď 3 stejné barvy a nebo 3 stejné vzory pozadí karet. Toto je základní varianta.

Pro pokročilejší hráče je k dispozici možnost více kombinovat, a to stejnou barvu pozadí a zároveň stejný vzor, stejnou barvu pozadí a naopak každou kartu s jiným vzorem, stejný vzor, ovšem s jinou barvou pozadí, nebo tři různé barvy a zároveň tři různá pozadí. Za každou takto utvořenou řadu hráči získávají body a jakmile někdo v daném kole dosáhne počtu 5 bodů, dané kolo se dohraje a vítězem se stane hráč, který získal bodů celkově nejvíce.

Hra Tři na tři u našeho syna měla veliký úspěch. Nejen že ji velice rychle pochopil a zvládl ji hrát brzy bez pomoci (jen se občas ujistil, zda se nespletl a dělá to správně), ale navíc jej hodně zaujala i po vizuální stránce. Příšerky jsou vážně líbivé a nejedna z nich se stala hodně oblíbenou. Syn si sám vždy řekl, kterou ze dvou her uvnitř chce hrát. Když se mu zrovna chtělo namáhat víc mozek, chystalo se Tři na tři, a když ne, využili jsme přiložené oddechové pexeso. Takováto kombinace dvou her spojených podobným motivem v jedné krabičce je určitě velkým plusem.

Nachystaná hra pro dva hráče.

Celkovým dojmem na nás hra Tři na tři zapůsobila více než dobře. Je jednoduchá, rychlá, krásně ilustrovaná a barevná, takže dětem se prostě bude líbit a to nejen těm malým. Nám se u stolu potkaly navíc ještě i děti ve věku 8 a 11 let a obě hra zaujala stejně dobře, jako našeho pětileťáka. Díky krátké herní době u ní mladší jedinci nebudou ztrácet pozornost a zvládnou se jí celou dobu plně věnovat. Dalším velmi příjemným parametrem je pořizovací cena, která se pohybuje kolem 300 Kč. A jelikož má krabička malé rozměry, snadno si ji také sbalíte na dovolenou nebo kamkoliv na cesty, kde by se rychlá hra mohla hodit. Pokud chcete u vašich dětí budovat kladný vztah k deskovým hrám, tento titul bude dobrým prvním krokem.

Ukázka kartiček z pexesa.

Tři na tři získává od Říše her ocenění

Poděkování

Za poskytnutí hry na recenzi děkujeme společnosti Pygmalino.

Hru je možné koupit zde.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: