Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je říše her

Tři na tři

Příšerka tady, příšerka tam, všude kam se podívám…

Pokud máte malé děti, tak určitě víte, že ať je léto nebo zima, deskovky jsou vždycky prima. Alespoň u nás doma to tak máme a když našeho pětiletého synka zastihne chuť na hraní, je třeba ji využít. K tomu nám aktuálně hodně pomohla hra pro nejmenší, kterou nám poskytla společnost Pygmalino a my tak měli celou řadu možností ji s ním pořádně vyzkoušet.

Hra, o které je řeč, nese název Tři na tři a je plná rozdováděných příšerek. Určena je pro děti s doporučeným věkem od 5 let, zabaví najednou 2 – 4 nejen malé hráče a to na dobu přibližně 20 minut. Jde o malou a lehce přenosnou krabičku, která ukrývá 81 karet s příšerkami, 9 startovních karet, 18 bodovacích žetonů, pravidla v českém a slovenském jazyce a jako bonus v ní najdete ještě pexeso s 13 páry příšerek, které vás provádí hlavní hrou.

Obsah balení hry.

Příprava je rychlá a jednoduchá. Do čtverce 3 x 3 se rozloží 9 startovních karet otočených černobílou příšerkou nahoru. Na 4 rohové karty se náhodně vyloží podobná karta, jen s barevnou příšerkou. Každý hráč dostane 6 karet do ruky a poblíž se nachystají bodovací žetonky.

Pak už je vše pouze v rukou jednotlivých účastníků. Vykládáním karet z ruky (vždy stejné příšerky na sebe) je třeba vytvořit vodorovnou, svislou nebo diagonální řadu, ve které budou buď 3 stejné barvy a nebo 3 stejné vzory pozadí karet. Toto je základní varianta.

Pro pokročilejší hráče je k dispozici možnost více kombinovat, a to stejnou barvu pozadí a zároveň stejný vzor, stejnou barvu pozadí a naopak každou kartu s jiným vzorem, stejný vzor, ovšem s jinou barvou pozadí, nebo tři různé barvy a zároveň tři různá pozadí. Za každou takto utvořenou řadu hráči získávají body a jakmile někdo v daném kole dosáhne počtu 5 bodů, dané kolo se dohraje a vítězem se stane hráč, který získal bodů celkově nejvíce.

Hra Tři na tři u našeho syna měla veliký úspěch. Nejen že ji velice rychle pochopil a zvládl ji hrát brzy bez pomoci (jen se občas ujistil, zda se nespletl a dělá to správně), ale navíc jej hodně zaujala i po vizuální stránce. Příšerky jsou vážně líbivé a nejedna z nich se stala hodně oblíbenou. Syn si sám vždy řekl, kterou ze dvou her uvnitř chce hrát. Když se mu zrovna chtělo namáhat víc mozek, chystalo se Tři na tři, a když ne, využili jsme přiložené oddechové pexeso. Takováto kombinace dvou her spojených podobným motivem v jedné krabičce je určitě velkým plusem.

Nachystaná hra pro dva hráče.

Celkovým dojmem na nás hra Tři na tři zapůsobila více než dobře. Je jednoduchá, rychlá, krásně ilustrovaná a barevná, takže dětem se prostě bude líbit a to nejen těm malým. Nám se u stolu potkaly navíc ještě i děti ve věku 8 a 11 let a obě hra zaujala stejně dobře, jako našeho pětileťáka. Díky krátké herní době u ní mladší jedinci nebudou ztrácet pozornost a zvládnou se jí celou dobu plně věnovat. Dalším velmi příjemným parametrem je pořizovací cena, která se pohybuje kolem 300 Kč. A jelikož má krabička malé rozměry, snadno si ji také sbalíte na dovolenou nebo kamkoliv na cesty, kde by se rychlá hra mohla hodit. Pokud chcete u vašich dětí budovat kladný vztah k deskovým hrám, tento titul bude dobrým prvním krokem.

Ukázka kartiček z pexesa.

Tři na tři získává od Říše her ocenění

Poděkování

Za poskytnutí hry na recenzi děkujeme společnosti Pygmalino.

Hru je možné koupit zde.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: