Zkroťte duchy pomocí talismanů!

Pokud jste v originále o hře DroPolter ještě neslyšeli, tak jste o hodně přišli. Ale nezoufejte! Kavky na nás totiž myslí a přináší nám tuto Oinkovku pod názvem Talismany. Opět se můžeme těšit z českého návodu a videonávodu tradičně natočeného od Alice. Nyní si spolu tuto parádu pořádně rozebereme.

Obsah krabice

Z krabice na vás vybafne spousta komponentů, jako například třicet úkolových karet a celkem dvacet pět talismanů a pět různých předmětů na hráče. V poslední řadě je tu jedna figurka ducha a dvacet jedna vítězných rolniček.

Příprava

Nejprve se položí třicet úkolových karet doprostřed stolu tak, aby na ně každý viděl. Hned vedle se umístí rolničky a figurka ducha. Každý hráč si vezme pět různých předmětů do ruky – prsten, sušenku, klíč, mušli, drahokam. Pokud si myslíte, že si práci usnadníte tím, že si navlečete na prst prstýnek, tak jste na omylu, je to zakázáno. Pro první hru se doporučuje zvolit jednodušší variantu. Pro tu si stačí připravit pouze bílé karty.

Pravidla

Cílem hry bude správně upustit vyobrazené talismany, ukořistit figurku ducha a jako odměnu si vzít rolničku. Vítězem se stává ten, kdo jako první získá pět rolniček. Tyto rolničky si hráč ovšem schovává do dlaně, kde má ostatní předměty. Tím se mu odhazování předmětů neustále ztěžuje.

Tak a teď se na to můžeme vrhnout. Hráč sevře talismany oběma rukama. „Protřepat, nemíchat.“ Poté si přesune předměty do jedné ruky bez koukání. Začínající hráč otočí první kartu z balíčku úkolů. No a teď už vás od výhry dělí jen to, abyste správně a pouze jednou rukou odhazovali talismany vyobrazené na kartě. Dlaň můžete jakkoli nahýbat a otevírat.

V klasické variantě se na talismany v ruce díváte a vidíte tak, co vyhazujete. Avšak pokud si chcete hru okořenit, můžete zvolit těžší variantu, kdy se na talismany dívat nesmíte vůbec.

V případě, že upustíte špatný kousek, jooo, to vás čeká trest. Tedy to, že začínáte od znova. A co hůř! Pokud už máte v ruce nějakou rolničku, tak ji musíte vrátit.

Hráč, který upustil všechny talismany správně, rychle sebere figurku ducha a naopak získá odměnu. Ze společné zásoby si vezme rolničku. Poté se jede další kolo ve stejném duchu.

Hra končí v momentě, kdy někdo získá pět rolniček, popřípadě dojdou-li karty úkolů. Pak vítězí ten, kdo má rolniček nejvíce.

Hodnocení

Nyní se vrhneme na část, na kterou všichni bedlivě čekáte. Pojďme si zprvu rozebrat varianty hry. Klasická varianta je daleko snazší a za nás i lepší. Pro lidi s malýma rukama, což je právě můj případ, se těžší varianta stává opravdovou výzvou. Dost často se mi stávalo, že jsem vyhodila špatné talismany, protože jsem neměla možnost s nimi v malé dlani tolik hýbat. Oproti tomu protihráč s většíma rukama takový problém neměl.

I přes tuto nevýhodu je hra zábavná. Jako u většiny Oink her ji vysvětlíte během pár minut a příprava je taktéž velmi svižná. Ať už hru vytáhnete s dětmi, do párty atmosféry, nebo kdekoliv jinde, přinese vám spoustu srandy. A nejenom tu srandu, ale také si procvičíte svaly v ruce. A to se vyplatí!

TALISMANY získávají od Říše her ocenění:

Poděkování

Za poskytnutí hry na recenzi děkujeme společnosti 4 Kavky.

Hru můžete zakoupit přímo zde.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: