Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je Říše her

Similo: Harry Potter + Fantastická zvířata

Similo 3. díl

Přepadne vás hrabák anebo Smrtijedi?

Mezi novinky podzimu 2022 oznámené vydavatelstvím Albi patří také dva nové přírůstky do rodiny Similo. Je jím Harry Potter a Fantastická zvířata. Do redakce nám byly v předstihu zaslány obě kopie, tak se nyní můžete podívat na to, co vás čeká. V obou baleních naleznete třicet devět karet namísto pouhých třiceti, jak bylo u Simila zvykem.

Pravidla a seznámení s dalšími díly série Similo naleznete v předchozích článcích.

Nejsem toliko obeznámen s postavami Fantastických zvířat, ale nabídka v potterovské krabičce je opravdu veliká. Najdete tu všechny hlavní postavy napříč žáky, učitelským sborem, bradavickými duchy, Fénixovým řádem, Brumbálovou armádou, Smrtijedy i zástupci ministerstva. To vše doplňují čtyři karty skřítka Dobbyho, skřeta Griphooka, starého ubrblaného motáka Filche týraného nepořádností studentů a ukázkovou zdravou a harmonickou rodinou Dursleyových. Z vedlejších postav tu chybí Quirrell, Narcisa Malfoy, profesorka Prýtová, madam Hoochová, vrchní ošetřovatelka Pomfreyová a zástupci škol z Turnaje tří kouzelníků.

Naleznete tu i čtyři karty s vícero postavami. Uhádnete, které to budou? 

Fantastická zvířata pak přichází s novým konceptem kombinace lidí a zvířat. Naleznete tu samé nové postavy, takže nečekejte na Albuse Brumbála či McGonagallovou.

Obě nové verze hry poskytují znovuhratelnost a široký prostor pro interpretaci nápověď, jste-li znalí filmového zpracování zvoleného příběhu. Všechny přítomné karty mají na boku napsanou česky a slovensky poznámku o koho se jedná, jak už je u Simila zvykem.

Similo získává od Říše her ocenění:

Poděkování

Za poskytnutí hry na recenzi děkujeme společnosti Albi.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je Albi.png.

Hru můžete zakoupit přímo zde.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: