Hoď sebou, slepičí prdelko

Kokrhání se spoustou zábavy.

V malebné vesnici, kde slepice klábosí na každém rohu a každý den je dobrodružstvím, se stala nevšední událost. Jednoho rána se všichni obyvatelé probudili na zvuk hysterického kokrhání. Nebylo to však obyčejné kokrhání, ale zvuk připomínající smích. „Co se to děje?“ ptali se vesničané. A pak to uviděli – skupina dětí, která se směje a běhá kolem s hracím kuřetem pod paží. Hráli novou hru, která se rychle stala hitem celé vesnice: Hoď sebou, slepičí prdelko. Tato hra se v okolních, resp., cizích vesnicích jmenuje Hurry Up Chicken Butt. Dle všech přítomných nejde jen o obyčejnou hru. Je to symbol radosti, smíchu a nekonečných rodinných večerů, kde se generace spojují v zábavě.

Hoď sebou, slepičí prdelko je novinkou na českém trhu rodinných her, kterou vydala v našem mateřském jazyce společnost Blackfire. Tato hra je výsledkem kreativní spolupráce mezi Elanem Lee, CEO společnosti Exploding Kittens, a jeho pětiletou dcerou Avalon. Společně vytvořili hru oslovující nejen děti, ale i celé rodiny. Hra je určena pro hráče od čtyř let a přináší zábavu pro dva až šest hráčů. Její koncept připomíná hru „horký brambor“, ale s veselým twistem – hráči musí plnit různé úkoly, které jim diktuje kuře. Od jednoduchých fyzických aktivit, jako je chůze bokem jako krab, nebo tleskání nohama, až po vtipné a neobvyklé úkoly, jenž přináší hromadu zábavných momentů. Pro úplnost zmíním, že jedna partie, pokud se tomu tak dá vůbec říct, zabere okolo dvou minut. Je však jasné, resp., čerpám z osobní zkušenosti, že pokud máte k dispozici pár malých dětí, určitě u tohoto titulu „ztvrdnete“ minimálně půl hodinky.​​​

Pojďme si říci něco málo o samotných komponentech Hoď sebou, slepičí prdelko. Součástí hry je plastové a přitom elektronikou „protkané“ kuře sloužící jako časovač, které vyžaduje dvě AAA baterie (nejsou součástí balení, což neberete jako výtku, ale fakt, na který je zapotřebí být připraven – ano, započal jsem nerozvážně unboxing s dcerou a doma žádné volně použitelné baterie k dispozici), šest hracích podložek kuřecích hnízd, kam se postupně předává mezi hráči samotné kuře, karta „Slepičí prdelky“ a čtyřicet pět aktivitních karet. Každá karta obsahuje roztomilé ilustrace malého žlutého kuřátka demonstrující požadovanou akci. Umělecká práce je zaměřena na děti a vzbuzuje roztomilost a humor, což dodává hře půvab a přitažlivost. Hra je balena v kompaktním, veselém kartonovém boxu, což usnadňuje skladování a přenášení​​​​. Jen je zapotřebí dávat pozor, aby nedošlo během přenášení k nárazům do kuřete, aby nedošlo k prasknutí plastu.

A pochopitelně jsou pod víkem i velmi krátká pravidla. Ve své podstatě jde o složený list, kde jsou na jedné straně popsána pravidla velmi srozumitelně pro dospělé a druhá strana je věnována dětem, resp., aby jim dospělí přečetli o co ve hře jde tak, aby vše pochopili. K dispozici je jak česká, tak i slovenská verze pravidel.

Hra začíná tak, že každý hráč dostane svou „hnízdo“ kartu a z každého ze tří balíčků se vybere jedna karta – modrá, zelená a fialová. Tyto karty určují úkoly, jenž musí hráči splnit. Kromě toho je tu růžová kartonová karta „Slepičí prdelka“, která je umístěna mimo herní plochu – klidně v jiné místnosti. Jen pozor na umístnění, aby nedošlo ke zranění, když k ní budou hráči co nejrychleji běhat, aby se ji dotkli, když jim to slípka nařídí. Hráči pak střídavě třesou kuřetem, které funguje jako časovač. Podle barvy, na které se zastaví kostka uvnitř kuřete, hráči vykonávají příslušné úkoly – modrá úloha, fialová úloha, zelená úloha, znovu hození v případě žluté barvy, dotknutí se karty „Slepičí prdelky“ nebo v případě duhové barvy si mohou vybrat, jaký úkol budou plnit. Cílem je splnit úkol a předat dózu s kvokajícím kuřetem dalšímu hráči. Hra končí, když kuře začne hlasitě kokrhat, a vítězem se stává hráč, který úspěšně dokončil úkol před tímto signálem​​​​.

Nic víc, nic míň. Fakt jednoduchá zábava pro celou rodinu s menšími dětmi. Jasně, chápu, že děti, jejichž věk se pomalu ale jistě začíná přibližovat pubertálním létům asi Hoď sebou, slepičí prdelko fakt nenadchne a bude to pro ně opruz, ale mé děti (šest a osm let) byly opravdu nadšené. Nejenom z toho, že si dělaly srandu sami ze sebe z úkolů, které hra v každé partii připraví, ale taktéž, když viděly, jak se jejich rodiče snaží stočit co nejvíce do klubíčka, nebo když běhají po čtyřech jako pejsek apod. Je to hra plná energie, která vyvolává smích a radost u dětí i dospělých.

Úkoly v rámci hry jsou dostatečně jednoduché pro malé děti, ale zároveň dost zábavné, aby bavily i starší hráče. Ačkoliv je asi pravdou, že by nebylo ideální, kdyby s dětmi hráli jejich prarodiče trpící na různé onemocnění nohou, protože procházení se po špičkách nebo patách, už by nemuselo dopadnout dobře. Ale zpět k zábavným momentům z „natáčení“, které úkoly ve hře Hod sebou, slepičí prdelko může nabídnout. Například úkol: chodit bokem jako krab, tleskat nohama nebo předvádět brknutí jsou fakt zábavné a směšné činnosti, které pobaví všechny účastníky. Hra podporuje fyzickou aktivitu a interakci mezi hráči, což z ní činí nejen zábavnou, ale i sociálně prospěšnou aktivitu​​​​.

Kromě zábavy, kterou hra přináší, Hoď sebou, slepičí prdelko nabízí také vzdělávací a sociální hodnoty. Hra podporuje rozvoj motorických dovedností, schopnosti rychle reagovat a následovat instrukce. Tento titul také posiluje sociální interakce mezi hráči různých věkových kategorií, což je obzvláště užitečné pro malé děti, které se učí sdílet a hrát ve skupině. Hra také podporuje kreativitu, neboť děti se učí improvizovat a přizpůsobovat se různým herním situacím pod časovým tlakem.

Už nám to pořádně zakokrhalo, jdeme do finále

Hoď sebou, slepičí prdelko je malá párty hra, která spojuje generace ve společné zábavě se salvami smíchu. S její jednoduchostí, energičností a vtipným designem je ideální pro rodiny s malými dětmi a je skvělým způsobem, jak přinést zábavu na rodinná setkání, dětské párty nebo do tříd prvních ročníků základních škol či družinek. Tento titul ukazuje, jak může být jednoduše konceptuálně navržená hra zdrojem obrovské radosti a společenské interakce. Za svou jednoduchost, zábavnost a schopnost přinést radost do každého domova si od nás v redakci odnáší hra ocenění Srandy kopec a Pro nejmenší hráče.

Hoď sebou, slepičí prdelko získává od Říše her ocenění:

Poděkování

Za poskytnutí hry na recenzi děkujeme společnosti Blackfire.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je Blackfire-1024x418.png.

Hru můžete zakoupit přímo zde.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: