Smajlíkarty

Emotikony odhalují svět kultury!

Nemohu se ubránit pocitu, ale čeští distributoři přicházejí s čím dál více novými a novými hrami, které lze najít na pultech obchodů nebo ve skladech e-shopů v našem mateřském jazyce. Ať už jde o obrovské epochální tituly, rodinné hry nebo bláznivé párty hry na pár minut, hodící se třeba na cesty do vlaku, nebo na oddech během divoké rodinné oslavy. Jednou z takových nových her je titul Smajlíkarty, který před pár měsíci obohatil český rybníček díky společnosti Albi. A vzhledem k tomu, že jde o přibližně pětiminutovou rychlovku pro dva až snad třináct hráčů s doporučeným věkem od dvanáctí let, nebudeme se nikde zdržovat a pojďme rovnou na věc.

Titanic 🚢❤️🌊

Na obzoru se rýsovala obrovská loď, která měla být nepotopitelná – Titanic 🚢. Na palubě byli lidé z různých společenských vrstev, ale všichni měli jedno společné – touhu po novém životě. Mezi nimi byla i mladá dívka jménem Rose a chudý umělec Jack. Jejich setkání bylo osudové a zamilovali se do sebe❤️. Ale osud měl pro ně jiné plány. Když loď narazila na ledovec, začala se potápět do ledových vod Atlantiku 🌊. Jack obětoval svůj život, aby Rose mohla přežít. Jejich láska byla silnější než smrt.

A nejde o jednu hru, ale rovnou je k mání trojice variant, tak aby si každý hráč našel tu, která mu bude nejbližší – Filmy, Písničky a Knihy. Hra Smajlíkarty – Filmy je určena pro všechny filmové nadšence. Hráči mají za úkol rozpoznávat názvy filmů na základě nápověd v podobě smajlíků. Tato verze je ideální pro večery s přáteli nebo rodinné setkání. Pro milovníky literatury je zde varianta Smajlíkarty – Knihy. Stejně jako u filmové verze, hráči hádají názvy knih na základě smajlíků. Tato verze je skvělým způsobem, jak kombinovat zábavu s literárními znalostmi. Milujete hudbu a znáte texty písní jako své boty? Pak je tato verze právě pro vás. Hráči hádají názvy písní na základě smajlíků. Tato verze je ideální pro party nebo karaoke večery. Inu, jak vidno, každý si najde tu svoji verzi.

Ať už si vyberete kteroukoliv verzi dostane se vám do rukou velmi malá krabička o něco větší jak krabička c… No nechci tu dělat reklamu na lékaři nedoporučovaný produkt, který může způsobovat plicní onemocnění, jehož využití ve veřejných podnicích, kde se lidé snaží dosáhnout vrcholného stavu mentální inkompetence díky opakovanému použití přírodních fermentovaných látek, můžeme znát snad už jen z filmů pro pamětníky. Asi je zřejmé, že se krabička vleze do kapsy od riflí nebo kamkoliv si umanete. Uvnitř je krátký čtyřstránkový návod, jehož nastudování nezabere více jak dvě minuty, zatímco si kolegové prohlížejí bezmála padesát karet. Na jedné straně je vždy tři trojice smajlíků a každý řádek reprezentuje jednu píseň, film nebo knihu, jehož odpověď je k nalezení na druhé straně.

Harry Potter a kámen mudrců 🧙‍♂️⚡📚

V malém domku na Zobí ulici žil malý chlapec jménem Harry. Byl sirotkem a žil s přísnými příbuznými, kteří ho neměli rádi. Ale jednoho dne se dozvěděl tajemství – byl kouzelník 🧙‍♂️. Byl přijat na Bradavickou školu čar a kouzel a tam se setkal s Ronem a Hermionou. Společně zažili mnoho dobrodružství a čelili temnému kouzelníkovi jménem Voldemort, který chtěl získat kámen mudrců ⚡. Ale s pomocí svých přátel a knih 📚, které mu pomohly najít odpovědi, Harry dokázal Voldemorta porazit.

Smajlíkarty jsou jednoduchá kvízová hra pro dva až třináct hráčů. V základní verzi hry mají hráči za úkol, jak jsem již zmínil výše, rozpoznávat správné názvy podle tří smajlíků na kartě. Hra obsahuje čtyřicet karet a hraje se na tři kola. Hráči hádají všichni najednou, ale každý hráč má pouze jeden pokus. Ten, který uhodne správný název, si vezme kartu jako bod. Konec hry nastává po třetím kole, a vítězem se stává hráč s nejvíce body.

Nic dlouhého, do pěti minut hotovo i s přípravou hry. Fakt rychlovka co? Navíc velmi chytrá a návyková. Sice partie zabere pět minut, ale vězte, že u jedné určitě nezůstane a mnohdy se přistihnete, že už jste u Smajlíkarty utratili více jak dvě hodiny a při pohledu z okna vlaku mířícím z Brna do hlavního velkoměsta České republiky zjistíte, že jste v Kolíně. Cesta utekla jako voda.

Co však stojí určitě za zmínku je fakt, že hra není vůbec jednoduchá a abyste mohli ostatním konkurovat je zapotřebí být v dané oblasti vcelku „nabušený“. Obzvláště v knižní verzi – ta byla pro mě fakt noční můrou a kolega, který má doma takovou malou velkou veřejně soukromou knihovnu ostatní válcoval, proto jsem raději sáhnul po filmech nebo písničkách. Na první pohled by se sice dalo říct, že roztomilý smajlíci mající připomínat určitou skladbu, film nebo knihu by mohla být pro mladší publikum, ale opak je spíše pravdou. Zkušenost se zkrátka hodí.

Základní verze hry však není jedinou možností, jak Smajlíkarty lze hrát. Titul nabízí i alternativní variantu zvanou Freestyle verze. V této verzi si hráči vytvářejí vlastní kvíz tím, že kombinují tři libovolné karty smajlíků a nechávají ostatní hráče hádat, co tím mají na mysli. Pro tuto hru se využívají speciální karty, tzv. freestyle karty, které mají na každé straně pouze jednoho smajlíka. Je zajímavé, že freestyle karty z různých verzí hry se dají vzájemně kombinovat, což přidává další rozměr zábavě.

Let It Be – The Beatles 🎸🎶✌️

V rušném Londýně čtyři mladíci měli sen – stát se nejlepší rockovou kapelou na světě. Byli to John, Paul, George a Ringo a společně tvořili The Beatles. Jejich hudba byla revoluční a inspirovala celou generaci 🎸. Jedna z jejich nejznámějších písní byla „Let It Be“. Byla to píseň o naději, lásce a míru 🎶. Když se svět zdál být v chaosu, jejich hudba přinesla klid a poselství míru ✌️. Jejich hudba bude navždy žít v srdcích lidí po celém světě.

Pochopitelně pokud patříte k těm, jenž jsou vysoce analytickými typy, kteří za každou cenu chtějí vždy optimalizovat své tahy tak, aby získali co nejvíce bodů, tak zde vám asi pšenka nepokvete. Jasně honba za vítěznými body je dobrá věc, ale co je na Smajlíkarty nejlepší, jsou ty špatné odpovědi vyvolávající salvy smíchu a tu a tam i dvojsmyslnosti. Pochopitelně záleží na partě s kterou se do hraní pustíte.

Tři odlišní smajlíci, co to asi může být?  

Jednoduchá, rychlá, zábavná pětiminutovka s hromadou smajlíků? Vyznáte se v tom množství emotikon a dokážete na základě trojice uhádnout známý film, píseň nebo knihu? Potom nebude od věci, když se mrknete na pulty obchodů po malé krabičce s názvem Smajlíkarty. Otázkou je jen jestli preferujete film, knihy nebo písně, protože přesně v těchto třech variacích se dají sehnat. Nicméně určitě doporučuji mít obstojné znalosti těchto okruhů, protože jinak budete pro srandu ostatním. Ale co už, o tu srandu tu jde především.

Poděkování

Za poskytnutí hry na recenzi děkujeme společnosti Albi.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je Albi.png.

Hru můžete zakoupit přímo zde, zde a zde.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: