Red Hot Silly Peppers

Ostrá Soutěž: Vstupte do Světa Red Hot Silly Peppers.

V zapadlé vesničce, kde čas plyne trochu jinak, se každoročně koná neobvyklý festival. Vesničané se sejdou na náměstí, kde se rozprostírá barevný trh plný nejrůznějších papriček. Děti se smíchem běhají kolem, zatímco dospělí soutěží v tom, kdo sní tu nejpálivější papričku. V tomto roce byla atmosféra ještě zvláštnější. Vesničané se totiž chystali zahrát si hru, která byla v této oblasti známá jako Red Hot Silly Peppers. S každým otočením karty se vzduchem linula vůně vzrušení a očekávání. Hráči s napětím sledovali, jak se na stole objevují různé kombinace papriček, a s rychlými reflexy bojovali o to, kdo získá nejvíce karet.

V této vesnici nešlo jen o výhru. Šlo o radost ze hry, o společně strávený čas a o to, stát se součástí něčeho většího. A tak, s úsměvy na tvářích a srdci plnými radosti, vesničané hráli do pozdních nočních hodin, oslavujíce tradici, která je spojovala více než kdy jindy. A tak, v srdci této malebné vesnice, Red Hot Silly Peppers nebyla jen hra. Byla to slavnost, která přinesla radost a zábavu, a připomněla všem, jaké to je být součástí něčeho magického.

Po pohádkovém úvodu, který nás zavedl do malebné vesnice plné tradic, veselí a papriček, se nyní ponoříme do konkrétních detailů, které činí deskovou hru Red Hot Silly Peppers tak jedinečnou a zábavnou. Tuto pekelně ostrou postřehovou hru přinesla i do ostatních vesnic, obcí, měst či velkoměst místních luhů a hájů společnost Dino v našem mateřském jazyce. V této hře, která je ideální pro hráče s doporučeným věkem od šesti let, se hráči snaží nasbírat co nejvíce pikantních papriček (karet) v souladu s pravidly, a to až do momentu, kdy někdo z hráčů zahraje poslední kartu – stručně řečeno.

Tento titul, za nímž stojí autor Martin Nedergaard Andersenem, nabízí nejen zábavu, ale také vzrušení a dynamiku, které udrží hráče připoutané až do konce. Ať už plánujete rodinné setkání nebo přátelskou soutěž, Red Hot Silly Peppers je ideální volbou pro každou příležitost s možností hrát ve dvou až šesti hráčích.

Balení obsahuje devadesát devět karet, z nichž tři jsou karty se zadáním a zbylé jsou karty s papričkami. Na těchto kartách lze najít jednu až čtyři papričky jednoho nebo dvou druhů. Cílem hry je mít největší balíček karet s papričkami v okamžiku, kdy jeden z hráčů odehraje svou poslední kartu. Celkový počet druhů papriček je šest a jsou velmi vesele, snad až vtipně znázorněny na bílém pozadí. Sice nejsou pojmenovány, ale dalo by se odhadovat (i z výrazu „obličejů“ papriček na kartách), že jde třeba o – Habanero, Jalapeño, Cayenne, Serrano a snad nejobávanější Trinidad Moruga Scorpion nebo Carolina Reaper. Vzhledem k tomu, že jde o postřehovou hru a hodně často dochází k „zaplácnutí“ některé karty a vše tak nějak freneticky lítá po stole musím přiznat, že jsou vyrobeny z kvalitního materiálu a jen tak nedojde k opotřebení.

Příprava hry je jednoduchá. Tři oboustranné karty se zadáním se umístí doprostřed stolu, aby byly v dosahu všech hráčů. Zbývající karty se zamíchají a rozdělí mezi hráče. Každý hráč obdrží dvanáct karet, s výjimkou her dvou a tří hráčů, kde každý hráč obdrží šestnáct karet. Hra začíná výběrem hráče, který dokáže sníst nejpálivější papričku nebo je nejstarší ve skupině. Tento hráč odpočítá „uno, dos, tres“ a všichni hráči naráz otočí jednu ze svých karet a položí ji na stůl tak, aby ji ostatní hráči dobře viděli. Ve hře dvou nebo tří hráčů otočí hráči dvě karty, vytvoří tak dvě odkládací hromádky.

Dynamika hry je založena na rychlé reakci a správném identifikování kombinací papriček, které se objeví na stole. Existují tři základní podmínky, které mohou spustit reakci: objevení se šesti různých papriček, objevení se pěti nebo více stejných papriček nebo objevení se přesně dvou párů papriček. Hráči musí být neustále ve střehu a rychle reagovat, když se objeví správná kombinace papriček. Vítězství v této hře není jen o štěstí, ale také o strategii. Hráč, který jako první překryje správnou kartu, získává výhodu tím, že si může vybrat kteroukoli z odkládacích hromádek s papričkou použitou v kombinaci na překryté kartě se zadáním. Ale pozor, za chyby se tu platí. Hra končí, když jeden z hráčů vyloží poslední kartu ze svého balíčku. Vítězem se stává hráč, kterému zbylo nejvíce karet ve svém balíčku a odkládací hromádce.

V redakci (přesněji řečeno doma) s mými redakčními pomocníky (šestiletá dcerka a osmiletý syn) jsme si hru velmi užili. Především mojí malé pomocnici se Red Hot Silly Peppers hodně líbilo, nejen kvůli veselým kartám, kdy při zmínce o jakékoliv papričce mi dcera vždy nezapomněla připomenout, že to je ta paprička, kterou mám tak rád apod. Pramenilo z toho hromada veselých momentů, včetně výrazného plácání do stolu, aby došlo k co nejrychlejšímu zaplácnutí karty. Jen opatrně, aby tato zábava neskončila na chirurgické pohotovosti, ale to snad nehrozí a za vinu to tomuto titulu rozhodně nelze dávat za vinu. Starší syn sice Red Hot Silly Peppers hrál, nicméně po několika partiích chtěl raději něco sofistikovanějšího, ale dcera trvala na dalších a dalších partiích.

Pojďme hodnotit

Společnost Dino přináší do místních luhů a hájů v našem mateřském jazyce pekelně ostrou karetní hru Red Hot Silly Peppers, kterou si užijí spíše mladší hráči nebo všichni ti, kteří patří k milovníkům postřehových her. Výraznou devízou je jednoduchost herních pravidel a vizuální provedení lahodící dětskému oku a snad i ztvárnění těchto postaviček, přesněji řečeno papriček gurmánům, kteří rádi konzumují chilli papričky v jakémkoliv provedení. Red Hot Silly Peppers lze na pultech obchodů (nebo e-shopech) najít s velmi příznivou cenovkou lehce přes dvě stě padesát korun českých, tzn., pokud máte rádi frenetické postřehové hry, určitě neváhejte po tomto titulu sáhnout.

Poděkování

Za poskytnutí hry na recenzi děkujeme společnosti Dino.

Hru je možné zakoupit přímo zde.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: