Extrémní devítka

Aneb nejde pouze o rychlost, ale i o logiku.

Je to tady! Konečně se nám pod ruce dostala očekávaná Oinkovka v pololokalizaci od 4 Kavek. V originále vyšla jako Nine tiles extreme a Kavky nám ji přeložili jako Extrémní devítku. Pojďme se na to společně podívat.

Obsah krabice

V krabici nalezneme celkem čtyři sady destiček pro čtyři; hráče (rozlišují se na základě teček). Dále je to třicet úkolových kartiček. Obojí je oboustranné.

Příprava

Doprostřed stolu se položí hromádka úkolových karet. Každý hráč si vezme jednu sadu destiček. Destičky si rozestaví do náhodné mřížky 3×3.
Pokud tak učinili všichni hráči, může se začít!

Pravidla

Po přípravě jeden z hráčů otočí kartičku lícem vzhůru, aby byla vidět barevná mřížka. Druhá kartička se ponechá rubovou stranou nahoru, ta určuje podmínku. Podmínkou bude buď skládání mřížky dle tvaru, nebo barvy. Nyní můžete skládat. Ten, kdo bude mít jako první složeno, zakřičí hotovo. Poté se provede kontrola. Pokud to daný hráč splnil, bere si kartičku k sobě. Jakmile někdo získá čtyři kartičky, hra končí a onen hráč vítězí. Kdyby došlo k chybě, hráč si bere kartičku k sobě a otočí ji lícem dolů jako znamení chyby. Kdyby takové chybky udělal dvě, prohraje.

Hodnocení

„To zas bude blbost na rychlost.“ Tak tento milý úvod jsem dostala doma po vysvětlení pravidel. A víte, s čím jsme odcházeli od stolu? „Ty brďo, tak to je fakt super!“ A z toho mám úplně největší radost. V našem hráčském okruhu lidí hry na postřeh moc nehrajeme. Hlavní důvod jsem asi já. Nikdo se mnou nechce hrát, protože jsem nemilosrdný soupeř a sebemenší chyby neodpouštím. Proto, tak přehnaná reakce o „blbosti na rychlost“.

Jak už bylo řečeno v úvodu, nejde ale jen o rychlost, nýbrž i o to, jak co nejlépe dílky přeskládát. Ty jsou totiž oboustranné, a to přináší do hry tu zvláštnost, díky které budete šílet. V moment, kdy se otočí úkolová karta začnete zběsile přeskládávat kartičky a přetáčet je. Je to super! Z mého pohledu geniální rychlovka. Hra nabízí rychlou přípravu a pravidly se prokoušete díky videonávodu od Alice za pár minut. Co víc si přát?

EXTRÉMNÍ DEVÍTKA získává od Říše her ocenění:

Poděkování

Za poskytnutí hry na recenzi děkujeme společnosti 4 Kavky.

Hru můžete zakoupit přímo zde.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: